خبرورزشی علیرضا روش ؛ کانر مک گرگور فایتر معروف و نام آوازه ایرلندی اخیراً با انتشار توییتی غیرمنتظره تصمیم به خداحافظی از دنیای UFC گرفت. تصمیمی که همگان را در شوک فرو برد چراکه او اصلاً در برنامه‌هایش چنین هدفی را دنبال نمی‌کرد و بعضاً با توییت‌ها و مصاحبه‌هایش در حال کری خواندن برای رقبا بود.

تصمیم به بازنشستگی گرفتم
متن توییت کانر این بود: «سلام دوستان، من تصمیم گرفتم از مبارزه کناره‌‌گیری کنم. ممنون از همه شما بابت خاطره‌های شگفت‌انگیزتان! چه دورانی بود!» او درحالی این متن را منتشر کرد که عکسی از خود کنار مادرش منتشر کرد و از زحمات او هم تقدیر کرد: «این عکسی از من و مادرم در لاس‌وگاس در یکی از قهرمانی‌هایم است. دوستت دارم مادر!»

خداحافظی هر ۲ سال یک‌بار
مک گرگور در شرایطی دستکش‌هایش را از دست درآورد که قبلاً هم دو بار این سابقه را داشت. او یک‌بار در سال ۲۰۱۶ و یک‌بار دیگر هم در سال ۲۰۱۸ بعد از شکست مقابل حبیب نورماگدف روس خداحافظی‌‌اش را بیان کرد. با این حال مدتی بعد از تصمیمش منصرف شد و دوباره به قفس بازگشت. او طبق سنت هر دو سال یک‌بار خود در سال ۲۰۲۰ هم خداحافظی کرد. حالا باید دید این خداحافظی مدتی بعد در نظر او وتو می‌شود و برای بازگشت وسوسه‌‌اش می‌کند یا خیر.

واکنش کاربران
توییت مک گرگور اگرچه غیرمنتظره بود اما واکنش کاربران را درپی داشت. عده زیادی از کامنت‌ها به تعدد خداحافظی‌های او اشاره داشتند، عده‌ای از او درخواست بازگشت و مبارزه داشتند و عده‌ای هم برایش در مسیر جدید آرزوی موفقیت کردند.

کانر مک‌گرگور و حفظ سنت 2 سال یک‌بار خداحافظی از UFC!

لوله‌کش ۱۶۰ پوندی
داستان زندگی مک گرگور در نوع خودش جالب است. او قبل از اینکه وارد رینگ شود یک زندگی محقر و عادی داشت. شغلی که او از بابتش درآمدزایی می‌کرد لوله‌کشی بود و در بهترین حالت هفته‌ای ۱۶۰ پوند برای تعمیرات پول به دست می‌آورد و آخر هفته‌‌اش را خیلی ساده سر می‌کرد.

عشق فوتبالی که فایتر شد
خیلی جالب است که ورق زدن در زندگی کودکی و نوجوانی کانر هم مسیر را به فوتبال می‌رساند. فوتبال عشق نخست او در ۱۲ سالگی بود اما زندگی برای او برنامه‌های دیگری داشت. مک گرگور با رفتن به باشگاه کارش را زیرنظر جان کاواناگ شروع کرد و تا همین لحظه هم از او به عنوان مربی‌‌اش بهره برد.

خانواده معمولی
مک گرگور خانواده پولدار و سطح بالایی برای پیشرفت نداشت. پدرش راننده ماشین حمل جنازه بود و مادرش هم نماینده فروش یک شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی. از دل این خانواده همین که پولی برای گذران زندگی ساده و معمولی درمی‌آمد کافی بود. نه فرصتی و نه برنامه و حمایتی از طرف پدر و مادر کانر وجود داشت. او حتی در برهه‌ای به شغل پدرش هم اعتراض داشت و البته پدرش هم با فایتر بودنش مخالفت می‌کرد.

خروج از مدرسه
کانر رابطه خوبی با درس خواندن نداشت و به پدرش قول داده بود در ۲۵ سالگی از طریق مبارزه بتواند میلیونر شود. جمله‌ای که پدرش را به خنده می‌انداخت. او اما در ۲۶ سالگی توانست به قولی که به پدرش داد عمل کند و صاحب ثروتی عظیم از کنار مبارزه شود. برای کانر درس خواندن تا سن ۱۷ سالگی بیشتر ادامه پیدا نکرد و سپس به مدت ۱۸ ماه لوله‌کشی را تجربه کرد تا دستش در جیب خود باشد. او بعداً در مصاحبه‌هایش فاش کرد که بدترین دوران زندگی‌‌اش همان موقع بوده و هر لحظه‌‌اش برای او به سختی می‌گذشت.

آشنایی با نامزد
کانر یک شب در کلوپ شبانه در دوبلین با دختری به نام دی برخورد می‌کند که آشنایی با او سبب می‌شود بعد احساسی‌‌اش هم نمود پیدا کند. این ارتباط آن‌قدر عمیق و جدی شد که کانر بعدها فاش کرد انگیزه‌‌اش از مبارزه و رسیدن به موفقیت تنها رضایت نامزدش بوده است. آنها در سال ۲۰۱۷ صاحب یک دختر شدند.

خداحافظ UFC
مک گرگور درحالی رینگ مبارزه را ترک می‌کند که ۲۲ پیروزی و ۴ شکست در UFC به ثبت رساند. او در این سال‌ها با پیروزی‌های متعددش آن‌قدر برای خودش ثروت جمع کرده که شکست مقابل نورماگدف برایش به چشم نیاید. او در واقع به چیزی که می‌خواست رسید. عمل کردن به قولی که به پدرش داد، عوض کردن زندگی خود و خانواده‌‌اش با میلیونر شدن، تلاش برای خوشحالی نامزدش و رضایت و کسب افتخار در مبارزات.