پردرآمدترین‌ها؛ مک‌گرگور بالاتر از مسی و رونالدو

به گزارش “ورزش سه”، کانر مک گرگور، فوق ستاره MMA، بالاتر از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در صدر لیست پردرآمدترین ورزشکاران جهان در یک سال گذشته قرار گرفت.

 

 

در طول دوازده ماه گذشته، از تاریخ یکم ماه می سال گذشته تا یکم ماه می سال ۲۰۲۱، ستاره ایرلندی بیش از ۱۸۰ میلیون یورو درآمد داشته است که البته حدود ۱۵۰ میلیون دلار آن از فروش سهام برند شخصی نوشیدنی مک گرگور به دست آمده است.

 

 

لیونل مسی، کاپیتان تیم ملی آرژانتین و بارسلونا، در رده دوم این لیست قرار دارد و با دریافت ۱۳۰ میلیون دلار به عنوان دستمزد رکورد جدیدی در بالاترین دستمزدی که فوتبالیست ها تاکنون دریافت کرده اند را به ثبت رسانده است. کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پرتغالی یوونتوس با ۱۲۰ میلیون یورو درآمد در رده سوم لیست ده ورزشکار پردرآمد جهان قرار دارد.

 

 

داک پرسکات، ستاره NFL، با ۱۰۷٫۵ میلیون دلار در رده چهارم است و لبرون جیمز، قهرمان چهار باره NBA، با ۹۶٫۵ میلوین دلار درآمد در رده پنجم قرار گرفته است.

 

نیمار، ستاره برزیلی PSG، با ۹۵ میلیون دلار و راجر فدرر تنیسور، مشهور سوییسی، با ۹۰ میلیون دلار درآمد در رده های بعدی قرار دارند و قهرمان هفت باره فرمول یک، لوییس همیلتون، تنها ورزشکار بریتانیایی است که با قرار گرفتن در رده هشتم در جمع در ورزشکار پردرآمد جهان حضور دارد. همیلتون در یک سال گذشته ۸۲ میلیون دلار درآمد داشته است.

 

 

 

تام بردی، ستاره NFL، با ۷۶ میلیون دلار و کوین دورنت، ستاره NBA، با۷۵ میلیون دلار درآمد در رده های نهم و دهم این لیست جای گرفته اند.

 

 

نکته قابل تامل اینکه هیچ ورزشکار زنی در این لیست حضور ندارد.

فوربس اعلام کرده است که ارقام مربوط به درآمد داخل زمین ورزشکاران شامل کلیه جایزه ها، حقوق و پاداش های کسب شده طی ۱۲ ماه گذشته است در حالی که درآمد خارج از زمین تخمینی از معاملات اسپانسری، هزینه های حضور درتبلیغات و غیره است.

 https://www.varzesh3.com/news/1755192/پردرآمدترین-ورزشکاران-جهان-مک-گرگور-بالاتر-از-مسی-و-رونالدو