رامین موحدنیا، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: دانش آموزان ووشوکار منتخب و برتر ایران نیز با آمادگی خوب و بالا در رقابت های ژیمنازیاد “المپیک دانش آموزی” ۲۰۲۱ که در کشور چین برگزار خواهد شد شرکت خواهد کرد.

وی اظهار داشت: اوایل سال آینده مسابقات قهرمانی ووشو دانش آموزی کشور با حضور ووشوکاران برتر برگزار خواهد شد و نفرات منتخب نیز به اردوی آمادگی و انتخابی تیم ملی دانش آموزی این رشته ورزشی راه خواهند یافت.

موحدنیا با اشاره به اینکه امسال ۱۴ میلیون دانش آموز دختر و پسر، مخاطب فدراسیون دانش آموزی است، افزود: هر اتفاق خوب ورزشی که از سوی این فدراسیون رخ بدهد بطور قطع و یقین دیگر فدراسیون های فعال در رشته های مختلف از آن بهره مند خواهند شد.

وی، تصریح کرد: تلاش این است که موازی کاری میان ۲ فدراسیون دانش آموزی و ووشو در زمینه استعدادیابی و برگزاری رقابتهای قهرمانی کشور اتفاق نیفتد و از طرفی میزان هزینه ها  به حداقل رسیده و امکانات ورزشی موجود در مدارس نیز در راستای رشد و توسعه ورزش ووشو به کار گرفته شود.

موحدنیا، افزود: انجمن ووشو مدارس کشور، زیر نظر فدراسیون ورزش دانش آموزی فعالیت می کند و هدف اصلی آن رشد و توسعه ورزش، یادگیری مهارت های ورزشی در میان دانش آموزان و حفظ و ارتقای سطح سلامت در میان این قشر از جامعه است.  

وی اظهار داشت: بحث استعدادیابی در ورزش ووشو بسیار مهم بوده و پیشنهاد شده است تا این مهم در وهله نخست به صورت مجازی و در مراحل دوم و سوم نیز به شکل حضوری انجام شود و از طرفی نیز به فکر تشکیل و راه اندازی کمیته دانش آموزی در فدراسیون ووشو کشور هستیم.

به گزارش ایرنا، رامین موحدنیا که در حال حاضر رییس هیات ووشو استان زنجان است، طی حکمی از سوی حسین بابویی رییس فدراسیون دانش آموزی به مدت ۲ سال به سمت ریاست “انجمن ووشو مدارس کشور” انتخاب و منصوب شد.