میکاییل سلمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هشت وشووکار از سراسر کشور به این رقابت‌ها در وزن ۷۰ کیلوگرم دعوت شده‌اند که مبنای دعوت براساس عملکرد فنی آنان طی سه سال اخیر در مسابقات برون مرزی و داخلی بوده است.

وی با بیان اینکه این رقابت‌ها برای نخستین مرتبه و در راستای توسعه این رشته ورزشی و در چهار وزن ۶۰، ۷۰، ۸۰ و ۹۰ کیلوگرم با حضور ۳۲ بازیکن برگزار می‌شود، تصریح کرد: دعوت شدگان به این دوره از رقابت‌ها باید در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه برای مقابله با حریفان به میدان بروند و آمادگی خود را در مقابل رقیبان به نمایش بگذارند.

این مسوول ورزشی با اشاره به ظرفیت‌های ووشو در استان، افزود: این رشته ورزشی در استان در بخش زنان و مردان دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زیادی است و به طور قطع با حمایت و همراهی بیشتر مسوولان شاهد درخشش بیشتر استعدادهای این رشته ورزشی خواهیم بود.

وی با اشاره به یک اقدام مثبت صورت گرفته برای افتتاح خانه تخصصی ووشو و ورزش‌های رزمی در سالن تختی قزوین، گفت: با توجه به اینکه ووشو در ردیف رشته های آمایشی، اولویت دار و ستاره دار استان است باید تمام تلاش خود را برای راه‌اندازی پایگاه های تقویت این رشته در استان به کار بگیریم.

سلمانی گفت: رویکرد ما حمایت از قهرمانان این رشته و توسعه ووشو در سطح استان است و تاکنون سالن‌های ورزشی ووشو را در مناطق مختلف استان از جمله یک سالن اختصاصی در تاکستان، قزوین و الوند راه‌اندازی کرده‌ایم.