علی اصغر شادجو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این رقابت‌ها بیش از ۴۰۰ تالوکار به صورت مجازی از ۳۱ استان کشور به رقابت پرداختند که در نهایت، ۲ مدال طلا، ۶ مدال نقره و ۳ مدال برنز نصیب ووشوکاران استان آذربایجان‌غربی شد.

وی اضافه کرد: در فرم سنتی “امیرعلی کاظمی” و “امیررضا کاظمی” عناوین اول و دوم، در چانگ چوان “علیسان احمدپور” عنوان دوم، در نن چوان “علی حق‌دوست” مدال نقره، در فرم جی ین شو “علیسان احمدپور” عنوان دوم، در فرم تای چی جی ین “سبحان احمدپور” عنوان سوم و در فرم تای چی چوان “برهان اسماعیلی” عنوان سوم را کسب کردند.

رییس هیات ووشو آذربایجان غربی ادامه داد: در فرم سلاح بلند سنتی نیز مربی برجسته و پیشکسوت ووشو استان “شمس‌الدین مولوی” مدال نقره و در فرم متفرقه تالو نیز “سبحان اسماعیلی” نیز عنوان سوم را با مربیگری مهدی انامقی از آن خود کردند.

شادجو گفت: در بخش بانوان نیز مدال طلا در فرم سلاح کوتاه سنتی به “آیسان قهرمانی” و مدال نقره نیز در فرم سلاح بلند سنتی به “گلستان خانی” تالوکاران استان رسید.

آذربایجان غربی در بخش تالو یکی از استان‌های برتر و قطب شمال‌غرب کشور است و از ابتدای امسال ۱۷ مدال رنگارنگ در مسابقات کشوری نصیب ورزشکاران استان شده است.