سید شهرام هروی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کاراته اظهار داشت: به واسطه شیوع ویروس کرونا شرایط خاصی بر کشور و ورزش حاکم است. فدراسیون دو نوبت قصد برگزاری رقابتهای قهرمانی کشور یا همان مسابقات انتخابی تیم ملی را داشت که این امر محقق نشد.

وی افزود:الان هم با توجه به شرایط کرونایی برگزاری مسابقات قهرمانی کشور به صورت ازاد امری محال است. در مرحله قبلی بیش از هزار کاراته کای دختر و پسر ثبت نام کردند، با شرایطی که امروز بر کشور حاکم است، نمی توان مسابقات ازاد را با حضور همان تعداد ورزشکار برگزار کرد.

سرمربی تیم ملی مردان ادامه داد: پس ما با بررسی شرایط و برای استفاده از تمام ظرفیت کاراته ایران، تصمیم گرفتیم اردوی مقدماتی را برای قهرمانان و نفرات شاخص کاراته در سال ۹۸ برگزار کنیم. در پایان این اردوی سه روزه که با برگزاری مسابقات انتخابی به پایان می رسد، نفرات برتر در اردو می مانند.

هروی خاطرنشان کرد:فراموش نکنیم نفراتی که به اردوی مقدماتی دعوت شدند، قهرمانان و نفرات برتر کاراته در سال ۹۸ بودند. همه این نفرات کاراته کاهای شاخص ایران در سوپر لیگ، کاراته وان، مسابقات اسیایی دانشجویان، مسابقات اسیایی مالزی ، مسابقات قهرمانی اسیا در ازبکستان، نفرات رنکینگ دار جهان و … هستند. انها نزدیک دو سال است در هیچ مسابقه ای شرکت نداشتند و فرصت کوچکی که در اختیارشان قرار داده شده منطقی و بر اساس توجه به ظرفیت های کاراته ایران است. نکته دیگر اینکه اگر مسابقات قهرمانی جهان یک سال عقب نمی افتاد، ما انتخابی تیم ملی را با همین نفرات برگزار می کردیم. حالا که این اتفاقات رخ نداده، همه کاراته کاها فرصت حضور در تیم ملی را دارند.

سرمربی تیم ملی مردان تصریح کرد:از سوی دیگر، باقی ماندن نفرات برتر در اردو،فرصت بیشتری را برای کاراته کاهایی فراهم می اورد که در مسابقات قهرمانی کشور به روی تاتامی می روند. ما طبق همان برنامه قبلی نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور را به اردو دعوت می کنیم تا همه قهرمانان به مدت یک ماه در شرایط برابر تمرین کنند و پس از ان اواخر شهریورماه مسابقات انتخابی نهایی را برگزار می کنیم تا نفرات اعزامی به مسابقات جهانی مشخص شود.

هروی در پایان یاداور شد: مسابقات انتخابی برای کادرفنی بسیار مهم است و همان طور که قبلا گفتیم متر و ملاک برای معرفی ملی پوشان، رقابتهای انتخابی است. اگر بحث محدودیت های کرونایی نبود ما مسابقات را به همان شکل قبلی به صورت ازاد برگزار می کردیم ولی چون این گونه نشد، مجبور شدیم با این روش بخشی از ظرفیت های کاراته را به اردوی مقدماتی بیاوریم تا هم انها را زیر نظر داشته باشیم و هم سایر کاراته کاها فرصت بیشتری در مسابقات قهرمانی کشور داشته باشند.