مهرووشو

میزبان زخم خورده دنبال قهرمانی است/ از کار با جوانان لذت می‌برم

سرمربی تیم ملی ووشو گفت: برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در رقابتهای جهانی کار دشواری داریم، چرا که میزبان زخم خورده به دنبال پس گرفتن سکوی نخست است.

میزبان زخم خورده دنبال قهرمانی است/ از کار با جوانان لذت می‌برم

حسین اوجاقی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: روند انتخاب نفرات اصلی تیم ملی در اوزان مختلف همانند سالهای گذشته است. در این خصوص با کسی تعارف نداریم و همه مدعیان باید در مراحل مختلف رقابتهای انتخابی شرکت کنند و پس از عبور از این مسیر به عنوان ملی پوش معرفی شوند. 

وی ادامه داد: در این دوره هم مسابقات ورود به اردو با حضور متوسط ۷ ووشوکار در اوزان مختلف برگزار و درنهایت دو نفر برتر هر وزن به اردو دعوت شده و در این مرحله نیز باید سه بار باهم مبارزه کنند که هر ووشوکاری که به دو پیروزی برسد به عنوان نفر اول همان وزن انتخاب خواهد شد. تا کنون نیز این برنامه به صورت منظم انجام شده و ترکیب تیم ملی در همه اوزان مشخص شده است. 

سرمربی تیم ملی با اشاره به برگزاری دیدار انتخابی بین صبری و گرشاسبی ادامه داد: صبری برای دومین بار پیروز شد، ولی ما از قبل اعلام کرده بودیم که با شاید در برخی اوزان جابجایی داشته باشیم، چرا که به دنبال انتخاب بهترین ها هستیم. به همین دلیل بین خورشیدی، کرشاسبی، سهندی و صبری در دو وزن رقابتهای انتخابی را 19 مردادماه برگزار خواهیم کرد. 

اوجاقی افزود: سهمیه هر کشور برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان ۵ سانداکار است که ما در همه اوزان نفرات اصلی خود را انتخاب کرده و پس از طی کردن مراحل متعدد اردوها نفرات اعزامی به مسابقات جهانی را انتخاب خواهیم کرد. ملاک ما هم برای انتخاب وضعیت فنی، آمادگی جسمانی و روحی ملی پوشان از یک سو و شرایط تیم های رقیب و ترکیب نفرات آنهاست. در هر وزنی که شانس بیشتری برای کسب مدال طلا داشته باشیم، نفرات خود را گزینش خواهیم کرد. 

وی در خصوص غیبت ملی پوشانی چون قلی پور و تقوی در این دوره از مسابقات جهانی گفت: ما دو ملی پوش عنوان دار خود را به دلایل مختلف در ترکیب این دوره نداریم، ولی جوانانی در اردو حضور دارند که با در رده های نوجوانان و جوانان مدال جهانی و آسیایی کسب کرده و تجربیات خوبی دارند. هر چندکار ما سخت است، ولی جای نگرانی نیست، پیش از این با اعتماد به جوانان نتیجه خوبی گرفته ایم و در این دوره نیز این جوانان پاسخ اعتماد ما را به خوبی خواهند داد. در کل از کار با جوانان با آتیه که تشنه پیشرفت هستند لذت می برم.

سرمربی تیم ملی در مورد برنامه های تمرینی تا پیش از حضور در رقابتهای جهانی هم گفت: یک اردو در سمنان خواهیم داشت و یک مرحله نیز در خراسان رضوی داریم و سه مرحله باقی مانده را در تهران تمرین می کنیم. در تلاشیم تا با تمرینات خاص و ویژه ملی پوشان را به آمادگی لازم برسانیم.

اوجاقی در پایان گفت: دوره قبل عنوان قهرمانی جهان را از چین گرفتیم و در این دوره چینی های میزبان زخم خورده به دنبال رسیدن به جایگاه قبلی خود هستند. در این مورد کار دشواری پیش رو داریم ولی ما به جوانان خود اعتماد داریم و برای ایستادن دوره بر روی سکوی نخست جهان تلاش مضاعفی خواهیم داشت. 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا