وحید مومنی پس از نشستی که با حضور شهرام هروی، سمانه خوشقدم، ابوالقاسم پایدار رئیس و کورش گنجی دبیر سازمان لیگ برگزار شد، در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون، گفت: با توجه به تصمیم فدراسیون در برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی رده بزرگسالان در فروردین ماه در نشست امروز شرایط و نحوه برگزاری بررسی شد.

وی افزود: با توجه به نظر کادر فنی تمامی کاراته کای کشورمان در بخش کومیته بجز ذبیح الله پورشیب، امیر مهدی زاده، بهمن عسگری، سجاد گنج زاده، علی اصغر آسیابری و صالح اباذری در بخش آقایان و حمیده عباسعلی، رزیتا علیپور، طراوت خاکسار و سارا بهمنیار در بخش بانوان برای حضور در تیم ملی باید در رقابت های قهرمانی کشور حضور یابند، در بخش کاتا نیز با نظر شورای فنی و راهبری کاتا ابوالفضل شهرجردی، مهسا افسانه، نگین باقری و فاطمه صادقی در مرحله نخست رقابتهای انتخابی حضور نخواهند داشت.

مومنی خاطرنشان کرد: با توجه به درخواست برخی از مسئولان هیات ها و کاراته کاها در خصوص کاهش هزینه و به منظور بهره مندی از ظرفیت حداکثری شرکت کنندگان با هماهنگی صورت گرفته با هیات رئیسه فدراسیون، هزینه انجام تست PCR کلیه شرکت کنندگان به عهده فدراسیون خواهد بود.

لازم بذکر است در این نشست همچنین مصوب شد دور برگشت سوپر لیگ مردان کشور به زمانی دیگر موکول گردد.

رقابت های قهرمانی کشور ورود به اردوی تیم ملی در رده های سنی و اوزان ذیل برگزار می شود:

کومیته انفرادی: متولدین ۸۲/۷/۱۴ و ما قبل

اوزان بانوان: ۵۰- ، ۵۵- ، ۶۱- ، ۶۸- ، ۶۸+

اوزان آقایان: ۵۵- ، ۶۰- ، ۶۷- ، ۷۵- ، ۸۴- ، ۸۴+

کاتا انفرادی و کاتا تیمی: متولدین ۸۴/۷/۱۴ و ما قبل

ثبت نام در این مسابقات از طریق پورتال ثبت نام مسابقات در سایت فدراسیون کاراته به نشانی www.ikf.ir از تاریخ ۱۴۰۰/۱/۲ لغایت ۱۴۰۰/۱/۱۰ امکان پذیر میباشد.

این مسابقه از تاریخ ۱۹ الی ۲۴ فروردین به مدت ۶ روز برگزار می شود که مسابقات آقایان و بانوان هر کدام به مدت ۳ روز برگزار خواهد شد که مکان برگزاری و زمانبندی دقیق مسابقات متعاقبا اعلام می شود.