خصوصی: ملی‌پوش پومسه: کار سختی داشتم؛ باید تلاشم را مضاعف کنم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش پومسه ایران پس از کسب ۲ مدال مسابقات قهرمانی آسیا، گفت: کار سختی در این پیکارها داشتم و برای کسب مدال‌های خوشرنگ‌تر باید تلاش بیشتری داشته باشم.

تیم‌ملی پومسه ایران با کسب ۲ مدال طلا، ۷ نقره و ۲ برنز در مجموع زنان و مردان به عنوان نایب قهرمانی آسیا دست یافت.

در این راستا، «محمدامین گماریان» جوان‌ترین عضو تیم ایران در مسابقات قهرمانی آسیا که به ۲ مدال برنز در بخش انفرادی رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال و همچنین تیمی ۲ نفره دست یافت در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: اولین دوره‌ای بود در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال حضور داشتم و سطح مسابقات را بسیار بالا دیدم نفرات فیلیپین و کره‌جنوبی بسیار خوب بودند. تلاش زیادی انجام دادم و به ۲ مدال دست یافتم اما باید  بیشتر کار کنم تا در رویدادهای بعدی، مدال‌های خوشرنگ‌تری به دست آورم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا نتوانست به مدال های نقره یا طلا دست یابد، گفت: تازه وارد این رده شدم و کار سختی داشتم. خیلی زحمت کشدیم اما حریفانم بهتر بودند.

گماریان که کارش را از رده‌های سنی پایه آغاز کردده است ادامه داد: از بچگی به ورزش علاقه داشتم و از چهار سالگی کارم را شروع کردم و هدفم این است تا در بزرگترین رویدادهای ورزشی به مدال برسم.

ملی‌پوش پومسه ایران حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را محلی برای افزایش تجارب  خود دانست و اظهار داشت: باید آنقدر تمرین و تلاش کنم تا به بهترین شرایط برسم.

وی در خصوص استرس همیشگی ورزشکاران از حضور در مسابقات مهم، گفت: قطعا در هر مسابقه‌ای استرس وجود دارد اما با تلاش کادر فنی این آمادگی ذهنی ایجاد شد تا با کمترین استرس کارمان را انجام  بدهیم.