مجمع عمومی و سالیانه هیئت اردبیل برگزار شد


۱۴۰۰/۰۲/۲۸  |  
۱۱:۲۶:۴۶

سجاد انوشیروانی، مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل در مجمع سالیانه این هیات گفت: در مجامع سالیانه هیات های ورزشی نقاط ضعف و قوت هیات توسط اعضای مجمع بررسی می شود و ادامه فعالیت را برای رئیس هیات روشن خواهد کرد‌.

وی افزود: پس از بررسی نقاط ضعف و قوت هیات‌ها منظم تر و با برنامه‌ای بهتر نسبت به سال گذشته حرکت خواهند کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل هدف اداره کل را رشد و توسعه ورزش در استان و حمایت از قهرمانان ورزشی عنوان کردو اضافه کرد: در بعد قهرمانی استان اردبیل از ۳ استان برتر در کشور است که نیاز است توجه ویژه ای به ورزش استان اردبیل از طرف مسئولین کشوری و استانی شود و باید به استان اردبیل در حوزه زیرساخت‌ها و سخت افزاری نگاه ویژه ای شود.

انوشیروانی با اشاره به نگاه ویژه اداره کل ورزش و جوانان به رشته ووشو برای بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ اضافه کرد: ورزشکاران ووشو استان اردبیل در سالهای اخیر با کسب مدال قهرمانی خود در میادین مختلف توانستند برای استان اردبیل افتخار آفرینی کنند و امید داریم که قهرمانان ووشوی استان اردبیل برای چندمین بار پرچم ایران را در بازیهای آسیایی به اهتزار در آوردند.

وی با اشاره به اینکه از لحاظ زیرساختی استان اردبیل با کمبود فضای ورزشی برخوردار است تصریح کرد: استان اردبیل با پیشینه ورزشی و قهرمانان با ارزش در رشته های مختلف ورزشی به ویژه رشته ووشو نیاز دارد تا به لحاظ زیر ساختی و توسعه ورزش در تمامی شهرستانها نگاه ویژه ای به آن شود.

علی صدیقی، دبیر فدراسیون ووشو هم در این مجمع افزود: چشم انداز فدراسیون ووشو این است که در تمام بخش ها یکی از فدراسیون های برتر باشد و در راستای توسعه ووشو در سطح کشور گام بردارد.

او ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی در راستای ارتقاء سطح مربیان ، ورزشکاران و داوران دیگر اهداف فدراسیون است.

دبیر فدراسیون ووشو اضافه کرد: نگاه سلامت محور فدراسیون به ورزشکاران و مربیان ورزشی در طرح کشوری است که این مهم نیز بصورت ویژه پیگیری خواهد شد.

او افزود:استان اردبیل یکی از استانهایی است که در مسابقات مجازی فعالیت گسترده ای داشته است و امیداریم که در سال ۱۴۰۰ هم این روند ادامه داشته باشد.

صدیقی با اشاره به حمایت فدراسیون ورزشی از استانهای سرآمد قهرمان پرور عنوان کرد: در راستای توسعه زیر ساخت های این رشته ورزشی از استان اردبیل که استانی قهرمان پرور است حمایت خواهد شد

رییس هیات ووشو استان اردبیل در مجمع سالیانه هیات ووشو با اشاره به فعالیت ۱۳ سبک فعال در استان اردبیل عنوان کرد: تعداد ۶۴۱ نفر از ورزشکاران سازمان یافته در سال ۹۹ به ثبت رسیده و ساماندهی شده اند.

او افزود: بجز دو شهرستان مشگین شهر و کوثر که راکد هستند، در دیگر شهرستانها خانه ووشو میزبان ووشوکاران استان است.

او ادامه داد: در شهرستان بیله سوار یک سالن ورزشی در حال احداث است که امید داریم این سالن ورزشی هم با نام خانه ووشو برای توسعه این رشته ورزشی به بهره برداری برسد.

رئیس هیات ووشو استان اردبیل تصریح کرد: در سال ۹۹ با تشکیل کمیته تای چی و پیرامید و همچنین طرح سفیران سلامت در استان و برگزاری بیش از ۲۰ برنامه در جهت همگانی کردن این رشته در استان توانستیم ووشو را به سمت توسعه پیش ببریم.

افشار در خصوص توسعه قهرمانی این رشته اضافه کرد: در این راستا مربیان هیات و برنامه های تمرینی که در جهت پیشرفت ورزشکاران انجام دادندرصد شد که در این خصوص ۲ مورد فراخوان جهت حضور در المپیاد ورزشی آقایان و بانوان نیز انجام شد.

او اضافه کرد: همچنین شناسایی و غربالگری بیش از ۳۰ ووشو کار در دو بخش اقایان و بانوان نیز از دیگر فعالیت های هیات ووشو در جهت توسعه این رشته مهیج در استان است.

او تصریح کرد: مسابقات قهرمانی استان در تمامی ررده های سنی با حضور ۱۵۰ ووشو کار بصورت مجازی برگزار شد و ما با شیوع ویروس کرونا توانستیم پویش ورزش در خانه را با حضور ۳۰۰ ورزشکار اجرا کنیم‌

رییس هیات ووشو استان اردبیل افزود: ورزشکاران استان اردبیل با حضور فعال خود در مسابقات مجازی سطح کشور به ویژه حضور در مسابقات تای چی مجازی و حضوری در بخش آقایان توانستند یک مدال طلا و یک برنز را کسب کنند.

انتهای پیام/