امیر فضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره حضورش در MMA اظهار داشت: خدا را شکر بعد از اینکه ووشو را کنار گذاشتم، تصمیم گرفتم در MMA فعالیت کنم. در این ورزش نیز تا به حال دو مسابقه انجام دادم که خدا را شکر هر دو مبارزه را با پیروزی پشت سر گذاشتم. با گذشته‌ای که در ووشو داشتم، شرایط برای موفقیتم در MMA مهیاتر بود.

وی تصریح کرد: تا قبل از شیوع ویروس کرونا قرار بود اول فروردین در امارات و ۲۳ خرداد در قبرس، دو بازی دیگر داشته باشم که هر دو مسابقه به دلیل بیماری کرونا لغو شد. اگر شرایط مهیا باشد ۴ مهر ماه قرار است سومین مسابقه خود را انجام بدهم، اما متأسفانه با توجه به اینکه شرایط بیماری کرونا در ایران قرمز است، خیلی از کشورها به اتباع ایرانی ویزا نمی‌دهند. در این شرایط تمرینات خود را پیگیری می‌کنم تا به امید خدا در روزهای آینده شرایط ایران بهتر و سفید شود تا بتوانم ویزا دریافت کنم.

قهرمان سابق ووشوی جهان در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ در پاسخ به این سؤال که از حضور در ووشو ناراحت است که حالا عنوان می‌کند خدا را شکر از این رشته خداحافظی کرده است، گفت: ووشو برای من خیلی خوب بود و اگر بگویم این رشته برای من خوب نبود، اصلاً درست نیست. مطرح کردن این حرف مانند ضرب‌المثل نمک خوردن و نمکدان شکستن است. من سر سفره پدر و مادرم بزرگ شدم و پدرم با پول کارگری من را بزرگ کرده است و در این شرایط قدر چیزهایی را که ووشو به من داده است، می‌دانم.

فضلی خاطر نشان کرد: بنا به دلایلی دیگر از حضور در ووشو به‌هم می‌ریختم. شرایط روانی در همه اردوهای تیم ملی مهم است و من دیگر با توجه به اینکه در تیم ملی تنها بودم و پشتوانه‌ای نداشتم، تحمل آن شرایط را نداشتم. شش سال در تیم ملی ووشو بودم و هنوز که هنوز است اثرات روانی آن در زندگی‌ام قابل مشاهده است. بعد از خداحافظی از ووشو راحت‌تر زندگی می‌کنم و شب‌ها راحت‌تر می‌خوابم.

وی درباره شرایط مالی خود از حضور در MMA گفتد: تا الان که از لحاظ مالی حضور در MMA برای من خوب بوده است. هنوز در این رشته اول راه هستم و تلاش می‌کنم در ادامه شرایط بهتری نیز داشته باشم. با سازمان خوبی قرارداد بستم که مدیر انگلیسی بسیار خوبی دارد. دو بازیکن او در مسابقات UFC حضور دارند و یکی از بازیکنانش نیز در سازمان ONE CHAMPION است.

ملی‌پوش سابق ووشوی ایران درباره برخی انتقادات به عملکرد فدراسیون ووشو با مثبت اعلام شدن تست دوپینگ سه ورزشکار گفت: کار من در ووشو این بود که تمرین کنم و به مسائل مدیریتی هیچ وقت کاری نداشتم. اخلاقم به گونه‌ای است که درباره رشته‌ای که یک روز به من نان رسانده صحبت منفی نکنم. کاری که در ووشو انجام دادم نیز آرزوی خیلی‌هاست.

فضلی تصریح  کرد: مسلم سالیکوف قهرمان افسانه‌ای ووشوی جهان را هیچ‌کس در مسابقات جهانی شکست نداده است و فقط این مهم توسط حمید قلی‌پور و من انجام شد. آرزویی که به دل خیلی‌ها مانده است، اما خدا را شکر توانستم مسلم سالیکوف را شکست بدهم. زمانی که بردن حریف چینی آرزوی خیلی‌ها بود در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۲ بازیکن چینی را بردم و به طلا رسیدم. با وجود این دستاورد در سمینار آنلاین فدراسیون ووشو حضور نداشتم که ایرادی نیز به این تصمیم ندارم.

وی ادامه داد: تلاش کردم سبک زندگی خود را عوض کنم و به نظر برخی از دوستان که دوستم ندارند، احترام می‌گذارم. همان‌طور که گفتم فدراسیون ووشو زمانی روزی زندگی‌ام را داده است و اسم و رسم فعلی خود را از این فدراسیون دارم. در این شرایط حتی اگر نسبت به من بی‌مهری هم کنند علیه آنها حرف نمی‌زنم.

ملی‌پوش سابق ووشوی ایران در پایان به تسنیم گفت: فدراسیون ووشو همان‌طور که سکوی پرتاب من بود می‌تواند برای خیلی از جوانان نیز باشد. شاید در سمینارهای این رشته حضور نداشته باشم و خیلی‌ها بگویند فضلی به درد نمی‌خورد، اما ایرادی ندارد و مهم این است که کاری که باید در این رشته انجام می‌دادم را انجام دادم.

انتهای پیام/