علی نژاد: خوشبختانه اقدامات خوب در دادگاه حکمیت باعث رفع تعلیق شد/ روی تاتامی قرقیزستان بجنگید

مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی گفت: خوشبختانه در پروند دادگاه حکمیت ورزش اقدامات خوبی در طول این یک و نیم سال صورت گرفت و در نهایت به رفع تعلیق جودو ختم شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، مرحله دوم اردوی آماده سازی تیم ملی جودو پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در آکادمی ملی المپیک پیگیری می‌شود، امروز (یک شنبه) مهدی علی نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش با حضور در اردوی تیم ملی جودو، ضمن تبریک عید نوروز و نیمه شعبان برای ملی پوشان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا آرزوی موفقیت کرد.

در این دیدار ابتدا محمدرضا حاج یوسف زاده سرمربی تیم ملی جوانان در مورد تمرین مشترک جودوکاران کم بینایان با اعضا تیم ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا توضیحاتی را ارائه کرد و پس از آن آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو ضمن تبریک سال نو و فرار رسیدن نیمه شعبان گفت: جودوکاران اعزامی به قهرمانی آسیا در دومین مرحله اردوی تمرینی حضور دارند و این مرحله اردوها تا اعزام به مسابقات ادامه خواهد داشت. همه نفرات حاضر در اردوی تیم ملی از بزرگان جودو هستند.

وی افزود: از حاج یوسف زاده تشکر می‌کنم که قبول زحمت کرد و تمرین ملی پوشان زیر نظر وی و کادر فنی انجام می‌شود. نفرات حاضر در اردوی تیم ملی تلفیقی از نوجوانان، جوانان و بزرگسالان هستند که در مسابقات آسیایی مدال آور بوده پوشان با مبارزات خوب و قابل قبول بهترین عملکرد را داشته باشند و دل همه مردم را شاد کنند.

محمد محمدی اید و در اردوی تیم ملی حضور پیدا کردید. حضور شما در اردوی تیم ملی پیش از اعزام به مسابقات باعث دلگرمی همه ما شد. امیدوارم که در مسابقات پیش رو نتیجه خوبی کسب کنیم. اعضای تیم ما در مسابقات بزرگسالان تجربه‌ای ندارند اما در مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا مدال‌های خوبی را کسب کرده پوشان با تمریناتی که در این دو مرحله داشتند فکر می‌کنم به آمادگی نسبی رسیده پوشان و کادر فنی خسته نباشید میگویم. عملاً امروز دو تیم در سالن تمرین مشترک دارند، تیم کم بینایان که قرار است به یک تورنمنت بین المللی و تیم ملی جودو که قرار است به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شوند. برای هر دو تیم آرزوی توفیق دارم. سال نو را به همه شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم، رسم دیرینه و باستانی ما ایرانیان است که نخستین روز بهار را نو شدن سال انتخاب کرده اند که این وقت را به عنوان نخستین روز سال نو انتخاب کرده انشالله که زمان ظهور حضرت مهدی عج باشید.

وی در ادامه افزود: طی یک و نیم سالی که گذشت، سال بسیار سختی برای جودو بود. من از ابتدا درگیر پرونده این موضوع بودن. اتفاقاً زمانی که در کمیته ملی المپیک بودم اصرار داشتم که در دادگاه حکمیت ورزش در رابطه با این موضوع شکایت کنیم. خوشبختانه اقدامات خوبی در طول این مدت صورت گرفت و در نهایت به رفع تعلیق جودو ختم شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی در ادامه گفت: با اتفاقات خوبی که رخ داد امیدوارم که شما هم در تاتامی قهرمانی آسیا بجنگید، شاید در طول این یک و نیم سال انگیزه‌ها کمتر شد و موضوع تعلیق همیشگی را در جامعه القا می‌کردند اما شما تلاش کردید. هم شما و هم مسئولان فدراسیون تلاش می‌کنند و ثمره این تلاش را زمانی خواهید دید. همیشه کسب نتیجه دست ما نیست اما آنچه که مهم است، تلاش شماست.

ما در این پرونده هر کاری بلد بودیم را انجام دادیم پس از شما هم می‌خواهیم هر کاری بلد هستید را در تاتامی قرقیزستان انجام دهید و در میدان عمل نشان دهید چقدر تلاش کرده تاتامی بروند، آرزوی موفقیت دارم. مطمئن باشید وزارت ورزش و جوانان مثل همیشه پشتوانه شما خواهد بود. امیدوارم در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ و رویداد پاراآسیایی ۲۰۲۰ هم شاهد موفقیت همه شما عزیزان باشیم.