به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، در پیام رئیس فدراسیون کاراته آمده است: 

” بار دیگر خداوند منان را شاکریم که ما را در پیشگاه مردم شریف ایران و جامعه بزرگ کاراته سرافراز کرد ‌و نشان داد؛ همدلی، اتحاد و انسجام، همچنان تنها راهکار عبور از مشکلات و چالش ها است. کسب این موفقیت پیش از هر چیز حاصل سال ها رنج و تلاش مداوم ورزشکاری است که هیچ گاه دست از آرمان خود که همانا شادی و رضایت ملت ایران است نکشید و تا آخرین نفس برای اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در آوردگاه المپیک جنگید و نگذاشت حضور تاریخی کاراته ایران در المپیک بدون طلا تمام شود.

سجاد گنج زاده؛ اکنون الگوی هزاران جوان ایرانی است که شوق موفقیت، تلاش و از خودگذشتگی را در آنها بیدار کرده است. او لایق احترام است؛ چراکه شایستگی های بی بدیل جوان ایرانی را در میدان های بزرگ نشان داد و شعار «ما توانستیم» را در عمل معنا کرد. فدراسیون و جامعه بزرگ کاراته کشور، اکنون قدردان این قهرمان است و از هیچ تلاشی برای قدردانی از این سرمایه ارزشمند خود مضائقه نخواهد کرد.

اما‌ همگان‌ بر این باورند که پشت این قهرمان عزیز، یک مربی بزرگ ایستاده است. «شهرام هروی» مربی توانمند، بادانش و متعهدی که در کنار دیگر اعضای کادر فنی تیم ملی کاراته، کلاس واقعی کاراته ایران را به جهانیان نشان داد و ثابت کرد بی دلیل نام ایران در جمع بزرگان کاراته جهان ثبت نشده است. او رهروی صدها بزرگمرد و پیشکسوتی است که از جان و دل برای اعتلای این ورزش مایه گذاشتند و شاگردانشان امروز پرچمدار این کاروان پرافتخار هستند.

اما موفقیت سجاد گنج زاده در شرایطی رقم خورد؛ که امیدهای کسب مدال برای ایران بیش از این یک مدال بود. «بهمن عسگری» ناباورانه از جمع امیدهای کاروان ورزش ایران کنار رفت تا رقیبان او در نبود بهمن؛ رقابت های آسانی را پشت سر بگذارند که گذاشتند. با اینحال نباید از تلاش های شبانه روزی این قهرمان عزیزمان به سادگی گذر کنیم؛ «بهمن عسگری» به‌ زودی و با قدرت به میدان باز خواهد گشت و بار دیگر مثل همیشه برای ایران عزیزش افتخارآفرین خواهد بود. ضمن اینکه «ذبیح الله پورشیب» هم لایق تقدیر و‌ ستایشی در خور است. او که علی رغم شایستگی های فراوان، روحیه پهلوانی از خود نشان داد و تا آخرین توان در کنار تیم ملی ایستاد و امروز فدراسیون کاراته به داشتن چنین ورزشکاری به خود می بالد. 

دو ورزشکار‌ بانوی‌مان نیز تمام تلاش خود را کردند و اگر آسیب دیدگی‌ «حمیده عباسعلی» نبود؛ ما امروز شاهد موفقیت تاریخی دیگری در ورزش کشور بودیم. به نوبه خودم از تلاش های شبانه روزی این عزیزان و کادر فنی تیم ملی بانوان تشکر می کنم و امیدوارم با رفع کاستی های احتمالی و درس گرفتن از شکست ها و ناکامی ها، زمینه‌‌ برای موفقیت مقتدرانه کاراته بانوان در بازی های آسیایی پیش رو فراهم شود.

در پایان بر خود لازم می دانم‌ این موفقیت بزرگ‌ را به جامعه منسجم و پرتلاش کاراته بویژه پیشکسوتان، روسای هیأت های استانی و شهرستانی کاراته، روسای سبک ها، مربیان و داوران پرتلاش کاراته در سراسر کشور و همچنین پرسنل پرتلاش فدراسیون کاراته تبریک بگویم و ابراز امیدواری کنم این طلا، به مثابه فانوس‌‌ راه پیشرفت بیشتر را به همه ما نشان خواهد و دل های ما را برای خدمت بهتر و صادقانه تر به مردم روشن تر خواهد کرد. کاراته ایران اکنون در مسیر نوینی قرار گرفته است و حرکت در این مسیر نوین، نیازمند نگاه علمی تر، همدلی و تلاش بیشتر، و همچنین سرمایه گذاری کلان تر خواهد بود. 

در این میان نباید حمایت های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی‌ المپیک را نادیده گرفت. دست اندرکاران این دو سازمان ورزشی کشور، همواره حامی و یاور فدراسیون کاراته بودند و هرگز کمک های ارزشمندشان را از فدراسیون و قهرمانان کاراته دریغ نکردند. از آنها تشکر می کنیم و قدردان همه حامیان خود بویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه که برای این ورزش سنگ تمام گذاشتند هستیم. قطعا نخواهیم گذاشت این نهال امیدبخش خشک شود و آیندگان از میوه های آن محروم شوند. کاراته متعلق به «همه» است و برای «همه» باقی خواهد ماند. 

إن شاء الله

سید حسن طباطبایی

رئیس فدراسیون کاراته 

جمهوری اسلامی ایران”