«امیر صدیقی»  روز پنجشنبه در گفت‌وگوبا ایرنا در خصوص برنامه‌های فدراسیون ووشو در سال جاری، اظهار داشت: در تقویم بین‌المللی سال جاری، ۲ رویداد بین‌المللی داریم. بازی‌های دانش آموزی که مهرماه در چین برگزار خواهد شد و سومین دوره بازی‌های جوانان آسیا که آخر آبان‌ماه در چین انجام می‌شود.

وی در خصوص لغو احتمالی مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان که قرار بود در آمریکا برگزار شود، عنوان کرد: هیچ نامه‌ای از سوی فدراسیون جهانی به فدراسیون‌ها زده نشده اما به نظر می‌رسد با تاخیری که به وجود آمده، این مسابقات برگزار نخواهد شد.

صدیقی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد با شرایط فعلی نیاز به برگزاری اردوهای تیم ملی نیست، توضیح داد: با توجه به اینکه سال آینده بازی‌های آسیایی را داریم، مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور را دی‌ماه برگزار می‌کنیم و بعد از آن اردوها را تا بازی‌های آسیایی و بدون وقفه برپا خواهیم کرد.

رییس فدراسیون ووشو همچنین، اظهار داشت: همچنین می‌خواهیم چنانچه محدودیت‌ها اجازه بدهند، لیگ را از شهریورماه آغاز کنیم.

وی به برنامه‌های جانبی فدراسیون اشاره کرد و افزود: در حوزه آموزش و توسعه همگانی، برنامه‌های سلامت محور ویژه‌ای را همچون سال گذشته داریم. دوره‌های آموزشی را هم به بهترین نحو با حضور اساتید برگزار می‌کنیم. دوره مربیگری حرفه‌ای را خواهیم داشت که اهمیت زیادی دارد تا مربیان دانش روز داشته و بتوانند در استان‌های خود از این دانش بهره ببرند.

صدیقی سپس به برنامه‌های کوراش اشاره کرد و افزود: برای این رشته، مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان و جوانان آسیا به میزبانی ازبکستان پیش‌بینی شده و به همین دلیل انتخابی کشوری را تیرماه برگزار خواهیم کرد. همچنین این رشته، اسفندماه، بازی‌های داخل سالن آسیا را در پیش دارد.

وی در مورد قانونی شدن حضور نمایندگان ایران در مبارزت MMA و اینکه ووشوکاران چگونه می‌توانند در این مبارزات حرفه‌ای شرکت کنند، توضیح داد: در این خصوص و فرایند آن اطلاع خاصی نداریم. فقط به این نکته اشاره می‌کنم که فدراسیون ووشو، مسابقات جدید و خاصی را برنامه‌ریزی کرده که به‌زودی در خصوص آن اطلاع‌رسانی شده و این پیکارها را آغاز می‌کنیم.