به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، شهربانو، سهیلا و الهه منصوریان پس از اتفاقات اخیر، با سازمانی آمریکایی “PRIDELAND” قراردادی برای حضور در مسابقات MMA  امضاء کردند.

قراردادی که پس از محرومیت ۲۰ ماه شهربانو منصوریان و ۸ ماه سهیلا منصوریان از سوی فدراسیون ووشو به امضا رسید تا به نظر برسد که خواهران منصوریان تصمیم خود را برای خداحافظی از ووشو و حضور در رشته MMA  گرفتند.

از طرفی پس از تصمیم خواهران منصوریان برای حضور در MMA، این شائبه ایجاد شد که آنها  در صورت حضور در این مسابقات به صورت طبیعی دیگر امکان فعالیت در ووشو را نخواهند داشت و باید برای همیشه قید حضور در تیم ملی و مسابقات این رشته را بزنند.

این در حالی است که در رشته ووشو ممنوعیتی برای حضور ورزشکاران در مسابقات، پس از فعالیت در مبارزات حرفه‌ای و MMA وجود ندارد و در صورت صلاحدید فدراسیون و کادرفنی همچنان این شانس برای حضور خواهران منصوریان در تیم ملی و مسابقات ووشو وجود دارد.

مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در گفت‌و‌گو با تسنیم با تایید این خبر، اظهار داشت: در فدراسیون جهانی ووشو قانونی وجود ندارد که ورزشکاران پس از حضور در مسابقات MMA دیگر نتوانند در ووشو فعالیت کند. در بوکس چنین قانونی وجود دارد، اما در ووشو چنین قانونی وجود ندارد و ورزشکار می‌تواند در مسابقات حرفه‌ای یا رشته‌های دیگر برود و بعد در مسابقات ووشو شرکت کند. از این جهت نگرانی وجود ندارد، اما فرآیند انتخابی در تیم ملی ووشو موضوعی دیگر است.

انتهای پیام/