به گزارش ایرنا، امیرحسین صدیقی روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات ووشو استان کرمان افزود: کرونا ظرفیت هایی همچون آموزش مجازی به‌وجود آورده و همچنین کار را برای ما تسهیل کرده و در این زمینه آموزش مجازی در شرایط شیوع ویروس کرونا با توجه به وسعت گسترده استان کرمان و پراکندگی شهرها و روستاها به‌ورزش ما کمک می‌کند.

وی با اشاره به ۴۱ تیم لیگ برتری استان کرمان اظهار داشت: باوجود ظرفیت‌ها و حضور مردان بزرگی از این استان در مقامات کشور به یک تیم ووشو در بخش زنان و مردان نیاز استان است زیرا باید شاهد افتخارآفرینی بیشتری از این استان در میادین ملی و بین المللی باشیم.

رییس فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی گفت: اکنون ۲۵۰ مربی در دوره ارتقا و همسان سازی سطح دانش فنی مربیان کشور شرکت دارند و نمایندگانی از استان کرمان نیر در این بخش هستند.

وی بیان داشت: فدراسیون ووشو ۴۰۰ دوره آموزشی با شرکت چهار هزار نفر تاکنون در این دوره کاری برگزار کرده که فدراسیون جهانی در این زمینه از ما قدردانی کرد.

صدیقی تصریح کرد: ۱۶ هیات فعال ووشو در شهرستان‌های استان کرمان فعال هستند لذا انتظار می‌رود که این ورزش در شهرستان ها نیز تقویت شود و هیات هایی که در برخی شهرستان‌ها هنوز شکل نگرفته‌اند، نیز باید فعال شوند.

وی با اشاره به چهار خانه ووشو در کرمان گفت: این رشته در استان تهران حتی یک محل تمرین ندارد که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

وی افزود: بخش بانوان ووشو در ایران همزمان با آقایان درحال پیشرفت است که این امر به‌عنوان اتفاقی مطلوب در رشد و توسعه این ورزش ارزیابی می‌شود.

رییس فدراسیون ووشو کشور با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های استان در رشد ورزش ووشو گفت: طرح های ویژه در حوزه ورزش همگانی نیز باید اجرایی شود.

کرمان ظرفیت میزبانی از رقابت‌های ملی ووشو را دارد

معاون اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان نیز در این نشست گفت: این استان می‌تواند پس از کرونا میزبانی مسابقات ملی و اردوهای آموزشی را داشته باشد.

علی مرادی افزود: استان کرمان با ۲۳ شهرستان ظرفیت بالا و مطلوبی همچون بنگاه های اقتصادی را در اختیار دارد، ۴۱ تیم لیگ برتری در کشور در بخش بانوان و آقایان داریم که ظرفیت خوب استان را نشان می دهد و جای قدردانی از شرکت های صنعتی موجود در این استان دارد.

وی ادامه داد: ووشو با سابقه دیرینه در استان کرمان دارد لذا با تعامل با شرکت های صنعتی و معادن و اداره کل می‌توان زمینه رشد این رشته را فراهم کرد و در این زمینه باید آن را مثل دیگر رشته‌ها تحت نظر شرکت های صنعتی ببریم.

معاون اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: این اداره‌کل تعامل و ارتباطات خوبی با ورزش ووشو طی چهار سال گذشته داشته و همکاری این ۲ حوزه با کمترین حاشیه بوده است.

همچنین در این نشست معین حاجی زاده با ۹ رای از ۱۶ رای ماخوذه به عنوان رییس هیات ووشو استان کرمان انتخاب شد.