جمالی دومین بوکسور حذف شده ایران از رقابت‌ های جهانی

بوکسور سنگین وزن تیم ملی ایران با شکست مقابل حریفی از رومانی، از دور رقابت‌ های قهرمانی جهان کنار رفت.

به گزارش ایپنا: در ادامه رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان ۲۰۲۱ – لهستان، امروز (چهارشنبه) در روز سوم رقابت‌ها، نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم تیم ملی ایران، در مبارزه نخست خود تن به شکست داد تا دومین بوکسور حذف شده ایران از این رقابت‌ها شود.

علی جمالی که در گام نخست «پائول آرادویه» از رومانی را پیش رو داشت، با وجود تلاشی که داشت نتوانست از پس حریف خود برآید و با قبول شکست، از گردونه مسابقات کنار رفت. جمالی در راند سوم ناک دان شد.

پیش از جمالی نیز در مبارزات وزن ۷۱ کیلوگرم امروز، فرهاد مرادی از ایران با شکست مقابل حریف قزاق، از دور مسابقات کنار رفته بود.

در ادامه مبارزات امروز هم از حدود ساعت ۲۲:۳۰ نیز دانیال شه‌بخش در وزن ۶۰ کیلوگرم، برابر «موسی چام» از گامبیا قرار می‌گیرد.

در روز دوم رقابت‌ها اما سید شاهین موسوی و اشکان رضایی به عنوان دو نماینده ایران در اوزان ۷۵ و ۶۳ کیلوگرم، با برتری برابر حریفان، به جمع ۳۲ بوکسور برتر وزن خودشان راه یافته‌اند.

تیم ملی ایران با ۱۰ بوکسور و هدایت علیرضا استکی به عنوان سرمربی در مسابقات جهانی صربستان شرکت کرده است. همایون امیری، محمود نهتانی و شهرام فاتح دیگر مربیان اعزامی به این رقابت‌ها هستند.

ترکیب تیم ملی بوکس ایران در رقابت‌های جهانی به شرح زیر است:
وزن ۵۷ کیلوگرم، سجاد محمدپور
وزن ۶۰ کیلوگرم، دانیال‌ شه‌بخش‌
وزن ۶۳.۵‌ کیلوگرم، اشکان رضایی
وزن ۶۷ کیلوگرم، مسلم مقصودی
وزن ۷۱ کیلوگرم، فرهاد مرادی
وزن ۷۵ کیلوگرم، سیدشاهین موسوی
وزن ۸۰ کیلوگرم، میثم قشلاقی‌
وزن ۸۶ کیلوگرم، علی جمالی
وزن ۹۲ کیلوگرم، طوفان شریفی
وزن ۹۲+ کیلوگرم، پوریا امیری

تیم ایران در اوزان ۴۸ ، ۵۱ و ۵۴ کیلوگرم بوکسوری به این رقابت‌ها اعزام نکرده است.