به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، در روز پایانی مسابقات کاراته وان لیسبون ۲۰۲۱ ، ابتدا دیدارهای رده بندی برگزار شد که طی آن تیم کاراته مردان و زنان ایران صاحب دو مدال برنز شدند.

در وزن  کمتر از ۵۰ کیلوگرم بانوان ، سارا بهمنیار در دیدار رده بندی به مصاف آلکساندرا ریچی از فرانسه (قهرمان جهان در سال ۲۰۱۶) رفت و در نهایت با نتیجه ۱۰ بر ۲ شکست خورد تا دستش از رسیدن به مدال برنز کوتاه بماند.

در وزن کمتر از ۶۱ کیلوگرم بانوان، رزیتا علیپور در دیدار رده بندی مقابل مروه کوبان از ترکیه ( قهرمان اروپا و نفر سوم رنکینگ المپیک) قرار گرفت و در پایان با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد. با این باخت علیپور نتوانست در لیسبون به مدال برنز برسد.

۲۰۲۱۰۵۰۲_۱۶۴۸۴۵.jpg

در وزن بیشتر از ۶۸ کیلوگرم بانوان، حمیده عباسعلی با نتیجه ۳ بر یک الینا چاتزیلادو از یونان (قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸) را شکست داد. عباسعلی با این پیروزی صاحب مدال برنز شد. این مدال پس از دوری یک ساله عباسعلی از تاتامی به دلیل مصدومیت، به دست آمد.

۲۰۲۱۰۵۰۲_۱۶۴۸۳۱.jpg

در وزن بیشتر از ۸۴ کیلوگرم آقایان ، سجاد گنج زاده در دیدار رده بندی به مصاف مهدی فیلالی از فرانسه (نایب قهرمان امید های جهان در سال ۲۰۱۹) رفت و موفق شد این کاراته کا را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد تا صاحب مدال برنز شود.

بدین ترتیب از ۴ شانس موجود برای کسب مدال برنز، نمایندگان کاراته ایران صاحب دو مدال برنز شدند.

دیدارهای فینال کاراته وان لیسبون از ساعاتی دیگر آغاز می شود و بهمن عسگری در وزن کمتر از ۷۵ کیلوگرم و ذبیح الله پورشیب در وزن کمتر از ۸۴ کیلوگرم به روی تاتامی می روند.