به گزارش mma.ir ، رویداد بعدی سازمان یو اف سی با نام UFC 260 بامداد یکشنبه ۸ فروردین به میزبانی سالن اختصاصی ‘یو اف سی ایپکس’ برگزار خواهد شد.

در تیتر مبارزات این رویداد، شاهد مبارزه عنوان قهرمانی سنگین وزن یو اف سی بین استیپه میوچیچ (۲۰-۳) قهرمان دو دوره سنگین وزن و فرانسیس انگانو (۱۵-۳) چلنجر عنوان قهرمانی خواهیم بود. مبارزه ای که در حکم یک ریمچ است چراکه این دو مبارز پیش از این یک بار سابقه رویارویی در سال ۲۰۱۸ و رویداد UFC 220 را دارند که در آن مبارزه میوچیچ پس از پنج راند مبارزه با رای متحد داوران فاتح نبرد شد و رکورد بیشترین تعداد دفاع پیاپی از کمربند قهرمانی با عدد ۳ را به خود اختصاص داد. حالا یک بار دیگر این دو گلادیاتور در قفس مبارزه رو در روی یکدیگر قرار خواهند گرفت، یکی با انگیزه دفاع از تاج و تخت و دیگری با انگیزه انتقام و تصاحب تخت پادشاهی.

در نبرد پیش از مبارزه اصلی این رویداد هم قرار بود شاهد جدال بر سر عنوان قهرمانی پر وزن بین الکساندر وُلکانوفسکی و برایان اورتگا باشیم که به دلیل مثبت اعلام شدن تست کرونا وُلکانوفسکی این مبارزه لغو شد تا در زمانی دیگر برگزار شود. با این اتفاق، یو اف سی یک مبارزه از دسته ولترویت بین تایرون وودلی (۱۹-۶-۱) قهرمان اسبق این دسته و ویسنته لوکه (۱۹-۷-۱) را به عنوان کومِین ایونت انتخاب کرد‌.

یک مبارزه از دسته خروس وزن بین شان اُمَلی (۱۲-۱) و توماس آلمِیدا (۲۲-۴) یکی دیگر از مبارزات خوب این رویداد خواهد بود.

برنامه کامل مبارزات رویداد یو اف سی ۲۶۰ بدین ترتیب می باشد:

مبارزات مقدماتی اول:
میان وزن: مارک آندره باریو برابر ابو عزیتر

مبارزات مقدماتی دوم:
پر وزن: شین یانگ برابر عُمَر مورالس
نیمه سنگین وزن: مودِستاس بوکائوسکاس برابر میخال اولِکسییِچوک
ولترویت: جَرِد گودِن برابر ابوبکر نورماگومدوف
نیمه سنگین وزن: آلونزو منیفیلد برابر فابیو چرنت

مبارزات اصلی:
سبک وزن: جِیمی مولارکی برابر کاما وُرتی
مگس وزن زنان: جیلین رابرتسون برابر میراندا مَوِریک
خروس وزن: شان اُمَلی برابر توماس آلمیدا
ولترویت: تایرون وودلی برابر ویسنته لوکه
مبارزه عنوان قهرمانی سنگین وزن: استیپه میوچیچ برابر فرانسیس انگانو