خصوصی: خیرالله‌زاده: سهمیه من قطعی و به دنبال کسب بهترین مدال پارالمپیک هستم

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلا قهرمانی جهان در رشته جودو نابینایان گفت: مسابقات گرند پری برای ما یک تورنمنت بسیار مفید بود و سهمیه خود را قطعی کردم. با این شرایط به دنبال بهترین نتیجه در پارالمپیک هستم.

«محمدرضا خیرالله‌زاده» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سهمیه وی و وحید نوری برای اعزام به توکیو قطعی شده است اظهار داشت: ما در مسابقات باکو رقابت سختی داشتیم و کلاسبندی لازم را نیز گذراندیم. در این مسابقات ۲ مدال نقره به ایران رسید و من همچنان نفر نخست وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم هستم و وحید نوری نیز نفر دوم وزن خود به شمار می رود.

وی ادامه داد: این مدال‌ها موجب شد تا سهمیه من و نوری قطعی شود و نامم نیز در لیست اعزام قرار دارد. کمیته ملی پارالمپیک نیز تمام تدابیر برای ما در نظر گرفته تا با آمادگی کامل به مسابقات برویم. اما مشکلاتی پیش روی جودو نابینایان است. 

وی در تشریح این مشکلات گفت: تعلیق فدراسیون جودو از سوی نهادهای بین‌المللی ورزش یکی از مهمترین مشکلات ما است هر چند که جودو نابینایان از این تعلیق به طور مستقیم آسیب ندید اما مشکلی که وجود دارد آن است که ما حریف تمرینی نداریم و باید از حریفان رشته جودو در بخش سالم‌ها استفاده کنیم.

خیرالله زاده تصریح کرد: امیدوارم هر چه زودتر تعلیق برداشته شود و ما بتوانیم تمرینات خود را با حضور حریفان دنبال کنیم. اگر بخواهیم حریف تمرینی نابینا در جودو داشته باشیم باید اردو مشترک با دیگر کشورها برگزار کنیم که اعزام با این شرایط کرونایی کار راحتی نیست.

دارنده مدال طلا جودو نابینایان قهرمانی جهان گفت: مسابقات گرندپری باکو یکی از مفیدترین تورنمنت‌هایی بود که ما در آن شرکت کردیم. حضور در این تورنمنت از ۲ جهت حائز اهمیت بود. نخست اینکه ما توانستیم هم کلاس‌بندی لازم را کسب کنیم و هم سهمیه خود را قطعی کنیم و در ادامه در آستانه پارالمپیک شناخت خوبی از حریفان داشته باشیم. باید روی نقاط قوت و ضعف حریفان بیشتر کار کنم تا بتوانم مدال طلا را برای کاروان ایران به ارمغان بیاورم.

به گزارش ایرنا، محمدرضا خیرالله‌زاده و وحید نوری ۲ جودوکار نابینا و کم بینای ایران هستند که سهمیه آنان قطعی و در لیست اعزام حضور دارند. در لیست اولیه کمیته ملی‌پارالمپیک این دو ورزشکار در گروه شانس کسب مدال طلا قرار دارند.

نوری مدال طلا بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را در کارنامه دارد و توانسته مدال طلا قهرمانی جهان را از آن خود کند و خیرالله‌زاده نیز مدال نقره بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا را کسب کرده و قهرمانی جهان را در کارنامه دارد.