حضور نایب رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک افغانستان در فدراسیون

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی، صبح روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۳/۱۲، آقایان محمد یونس پوپلزی و محمد هاشم کریمی دبیرکل و نایب رئیس محترم کمیته ملی المپیک کشور افغانستان و همچنین جناب آقای عبدی افتخاری عضو محترم هیات اجرایی کمیته ملی المپیک ایران و هیئت همراه با حضور در مجموعه ورزشی آزادی، ضمن بازدید از فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی جلسه‌ای مشترک با حضور آقایان سیف مدیریت مجموعه ورزشی آزادی، حیدری رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی و رئیس فدراسیون آسیایی توآی، همچنین عبدالکریم سودی دبیر فدراسیون آسیایی توآی و آقایان قدرتی و مستعان نایب رئیس و دبیر فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی برگزار نمودند.

حضور نایب رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک افغانستان در فدراسیون

حضور نایب رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک افغانستان در فدراسیون

در ابتدا این دیدار، کونگ فو کاران افغانستانی مقیم تهران به اجرای تکنیک کونگ فو و حرکات نمایشی پرداختند.

سپس آقایان محمد هاشم کریمی و حیدری نیز به صورت نمادین تکنیکهایی از کونگ فو را اجرا نمودند 

حضور نایب رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک افغانستان در فدراسیون

 

در ادامه آقای مستعان دبیر فدراسیون ضمن خیرمقدم به آقای محمد هاشم کریمی نایب رئیس و آقای پور پلزی دبیرکل کمیته ملی المپیک کشور افغانستان و هیات همراه، ابتدا از آقای کریمی دعوت بعمل آمد که پیرامون رابطه دو کشور دوست و همسایه سخنرانی نمایند. ایشان از رئیس فدراسیون جناب آقای حیدری درخواست بسط و توسعه رشته کونگ فو در کشور افغانستان را داشتند و پس از سخنرانی ایشان با پیشنهاد اساتید با لباس شخصی هنر فردی انجام دادند و مورد تشویق حاضرین قرار گرفتند.

سخنرانی آقای محمد یونس پوپلزی دبیر کل کمیته ملی المپیک کشور افغانستان نیز با صحبت‌های نایب رئیس کشورشان همسو بود و درخواست همکاری دو جانبه را خواستار شدند.

دکتر سودی دبیرکل فدراسیون آسیایی و جهانی توآی هم یادآور شدند نسبت به روابط دو کشور در حوزه بین‌المللی بایستی تلاش بیشتر نمود و تاکید کرد دو طرف در تحکیم توسعه و روابط دولتی و ورزشی بعنوان یک پل ارتباطی همکاری نمایند.

 در آخر آقای حیدری رئیس فدراسیون که میزبان اصلی این مراسم بود ضمن خیرمقدم نسبت به روابط دو کشور دوست و همسایه تاکید کردند و آمادگی فدراسیون را در تمامی مرزها از جمله برگزاری کلاس‌های مربیگری، داوری و سایر فعالیت‌های بین دو کشور را اعلام داشتند و در پایان مراسم ضمن تقدیر، حکم دان ۸ افتخاری پیشکسوت کونگ فو را به آقای کریمی نایب رئیس محترم کمیته ملی المپیک اهدا کردند و پروتکل‌های همکاری ورزشی بین کمیته ملی کشور افغانستان و فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی ج.ا.ا را پس از امضا مبادله نمودند.

اضافه کردن نظر