به گزارش ایرنا، «حسین ثوری» روز شنبه پس از پایان نشست مجمع انتخاباتی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از تمام اعضا که اعتماد کردند، تشکر می‌کنم. این انتخاب نشات گرفته از عملکرد چهارساله گذشته ما بود. در این مجمع یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرج کردم. این مبلغ هم صرف چیزهایی شد که روی میز افراد قرار گرفته بود. 

وی ادامه داد: نیاز به وفاق ملی داریم و به طور حتم یکی از برنامه‌های من دعوت از بزرگان و پیشکسوتان این رشته است. هر کسی برنامه‌ای دارد، کمک کند. من هم اگر از فدراسیون بروم، باز هم به بوکس کمک خواهم کرد. در را به روی هیچ فردی نمی بندیم و همه می‌توانند به ما کمک کنند. قبل از انتخابات هم به دوست و برادرم حسینی گفتم که اگر رای نیاوردم هم به شما کمک خواهم کرد. 

رییس فدراسیون بوکس بیان کرد: بازی‌های آسیایی را در پیش داریم و خیلی برای ما مهم است. با توجه به ظرفیت بوکس، انشاالله می‌توانیم تحولات خوبی را ایجاد کنیم. ما از ابتدا براساس برنامه چهارساله پیش رفتیم و در ۶ ماهه نخست با سند چشم انداز فعالیت خود را آغاز کردیم. از همین حالا و در رده‌های پایه آغاز خواهیم کرد. نگاه ویژه‌ای به استان‌ها خواهیم داشت.

ثوری در پاسخ به این پرسش که با ۱۶ نفری که به او رای ندادند چه خواهد کرد، گفت: مخالفان روی چشمانم جا دارند. در فدراسیون به روی افرادی که به من رای ندادند، باز است و من همیشه از نظر مخالفان استفاده کردم اما برخی در کنار من جایی ندارند. حضرت امام خمینی (ره) فرمودند که منافقین از کفار بدتر هستند. منافق‌ها روبروی آدم ایرادها را نشان نمی‌دهند و پشت سرمان شروع به تخریب می‌کنند. یکی ۲ نفر منافق بودند که من با آن‌ها هیچ کاری ندارم اما مخلص مخالفان هستم.

به گزارش ایرنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون بوکس امروز (شنبه) به ریاست سینا کلهر معاون امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، فضل‌الله باقرزاده نایب رییس کمیته ملی المپیک، علی رغبتی، علیرضا خسروی‌ و اعضای مجمع در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

حسین ثوری و روح‌الله حسینی، نامزدهای احراز پست ریاست فدراسیون بودند که در نهایت ثوری ۲۶ رای کسب کرد و برای دومین دوره متوالی رییس‌ شد. حسینی هم ۱۶ رای کسب کرد.