به گزارش ایرنا، تیم ملی بوکس ایران امشب (یکشنبه) با ترکیب «دانیال شه‌بخش» و «شاهین موسوی» و با هدایت «علیرضا استکی»‌ برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ راهی توکیو می‌شود. «حسین ثوری» رئیس فدراسیون نیز به‌عنوان سرپرست، بوکسورها را همراهی می‌کند.

بر این اساس، ثوری در خصوص شرایط دو بوکسور المپیکی کشورمان به ایرنا گفت: شرایط برنامه‌ها و تمرینات تیم ملی بسیار ویژه بود و باید تمام پروتکل‌ها و دستورالعمل‌ها را رعایت می‌کردیم.

وی افزود: محدویدت‌های زیادی داشتیم و با تمامی این تفاسیر مجموعه فدراسیون دست به دست هم داد تا حداقل‌ها فراهم شود. دو سهمیه در المپیک داریم و در طول این ۶ ماه گذشته اردوهای منظمی برگزار شد.

رئیس فدراسیون بوکس اظهار داشت: آرامشی در تیم به واسطه حضور علیرضا استکی ایجاد شد و این مربی جو روانی خوبی در تیم ایجاد کرد. همدل و متحد هستیم و بوکسورها به این باور رسیده‌اند که به موفقیت برسند.

ثوری گفت: عازم بزرگترین رویداد ورزشی دنیا هستیم که بهترین‌های جهان در آن حضور دارند و هیچ فردی نمی‌خواهد تنها شرکت کننده باشد.

وی بیان کرد: المپیک میدان بزرگی است برای کارهای بزرگ و قاعدتا تنها چیزی که می توانم پیش‌بینی کنم این است که بوکسورهای ما با توجه به تمرینات خوبی که داشته‌اند، این دوره حضور متفاوتی در المپیک دارند.

ثوری در خصوص اینکه کسب مدال المپیک برای بوکس ایران رویایی است اما انتظار مبارزاتی خوب از شه‌بخش و موسوی می‌رود، عنوان کرد: مطمئن باشید بوکسورهای ما مبارزات خوبی ارائه خواهند کرد و برابر هیچ حریفی از قبل بازنده نیستند.

رئیس فدراسیون بوکس در خصوص اینکه پاداشی برای مدال‌آوری احتمالی بوکسورها در نظر گرفته شده است؟ توضیح داد: جدا از پاداش کمیته و و زارت ورزش ما هم پاداش خواهیم داد. به مدال برنز ۲۰۰، نقره ۳۰۰ و طلا ۴۰۰ میلیون پرداخت خواهیم کرد.