توضیحات فدراسیون ووشو در خصوص مسابقات کوراش قهرمانی کشور بانوان


۱۳۹۹/۱۲/۲۶  |  
۱۲:۴۱

فدراسیون ووشو در خصوص برگزاری مسابقات کوراش قهرمانی کشور بانوان توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، فدراسیون ووشوی جمهوری اسلامی ایران در جهت شفاف ‎سازی و تنویر افکار عمومی در راستای برگزارى مسابقات قهرمانى کشور و انتخابی تیم ملی بانوان کوراش کشور توضیحاتی را به این شرح اعلام می‌دارد:

۱-کوراش یکی از رشته‎های ورزشی پر اهمیت است که در بازی‎های آسیایی ۲۰۲۲ و رویدادهاى مهم بین المللى همچون بازى هاى داخل سالن آسیا و بازى هاى کشورهاى اسلامى در سال پیش‎رو حضور خواهد داشت. بر اساس کارشناسی‎های صورت گرفته از سوى این فدراسیون با نظارت وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک، این رشته در بخش بانوان از شانس بالایی برای کسب مدال ارزشمند طلا برخورددار است. از آنجایی که مدال آوری بانوان این مرزوبوم با حجاب اسلامی که نشان دهنده آن است که حجاب محدویت نیست یکی از اهداف اصلی ورزشی کشور است، این رشته به صورت جد مورد توجه فدراسیون ووشو، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک می‎باشد.
۲- با وجود گذشت بیش از ۲ سال وقفه در برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی بانوان، این رقابت‎ها با رعایت کامل موازین شرعی و مطابق با پروتکل‎های بهداشتی به میزبانی استان خراسان شمالى برگزار گردید و به دلیل حساسیت بالای این مسابقات و در راستای رعایت عدالت، مطابق سنوات گذشته و بر اساس رقابت هایی که در سطح بین المللی برگزار می شود، با نظارت دقیق برای دیدارهای حساس از جمله نیمه‎‎نهایی و نهایی از داوران مرد استفاده شد.
۳-برگزاری این مسابقات و استفاده از داوران مرد برای دیدارهای نهایی و ماقبل نهایی تماما با هماهنگی و مجوز رسمی نهاد هاى نظارتى و مراجع ذی‌صلاح مربوطه بوده است، ضمن اینکه کلیه موازین اسلامی و شرعی رعایت شده است.
۴- رهبر معظم انقلاب اسلامی طی دیداری با ورزشکاران حضور ورزشکاران در میدان‌های بین‌المللی با حفظ اخلاق و روحیه جوانمردی و رعایت جوانب شرعی را تبلیغ جهانی ارزش‌ها و صفات برجسته یک ملت خواندند و فرموندند: یکی از این موارد، حضور بانوان و دختران ورزشکار با رعایت حجاب شرعی، در میدان‌های [ورزشى] بین‌المللی است که اقدامی فوق‌العاده، و بسیار مهم و با ارزش است. فدراسیون ووشوی جمهوری اسلامی ایران نیز با پیروی تمام و کمال از رهبر شیعیان جهان در همین راستا گام بر داشته و رعایت تمامی شئونات و اخلاق اسلامی را همواره سرلوحه کار خود قرار داده است.

انتهای پیام/