به گزارش ایرنا، فدراسیون ووشو اعلام کرد: در جهت شفاف‌سازی و تنویر افکار عمومی در راستای برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی زنان کوراش کشور توضیحاتی را به این شرح اعلام می‌دارد:

۱- کوراش یکی از رشته‌های ورزشی پر اهمیت است که در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ و رویدادهای مهم بین‌المللی همچون بازی‌های داخل سالن آسیا و کشورهای اسلامی در سال پیش‌رو حضور خواهد داشت. بر اساس کارشناسی‌های صورت گرفته از سوی این فدراسیون با نظارت وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک، این رشته در بخش زنان از شانس بالایی برای کسب مدال ارزشمند طلا برخورددار است. از آنجایی که مدال‌آوری بانوان این مرزوبوم با حجاب اسلامی که نشان دهنده آن است که حجاب محدویت نیست، یکی از اهداف اصلی ورزشی کشور است، این رشته به صورت جد مورد توجه فدراسیون ووشو، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک است.

۲- با وجود گذشت بیش از ۲ سال وقفه در برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی زنان، این رقابت‌ها با رعایت کامل موازین شرعی و مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی به میزبانی استان خراسان شمالی برگزار شد و به دلیل حساسیت بالای این مسابقات و در راستای رعایت عدالت، مطابق سنوات گذشته و بر اساس رقابت‌هایی که در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود با نظارت دقیق برای دیدارهای حساس از جمله نیمه‌نهایی و نهایی از داوران مرد استفاده شد.

۳- برگزاری این مسابقات و استفاده از داوران مرد برای دیدارهای نهایی و ماقبل نهایی تماما با هماهنگی و مجوز رسمی نهادهای نظارتی و مراجع ذی‌صلاح مربوطه بوده است، ضمن اینکه کلیه موازین اسلامی و شرعی رعایت شده است.

۴- رهبر معظم انقلاب اسلامی طی دیداری با ورزشکاران، حضور ورزشکاران در میدان‌های بین‌المللی با حفظ اخلاق و روحیه جوانمردی و رعایت جوانب شرعی را تبلیغ جهانی ارزش‌ها و صفات برجسته یک ملت خواندند و فرموندند: یکی از این موارد، حضور بانوان و دختران ورزشکار با رعایت حجاب شرعی در میدان‌های (ورزشی) بین‌المللی است که اقدامی فوق‌العاده و بسیار مهم و با ارزش است. فدراسیون ووشوی جمهوری اسلامی ایران نیز با پیروی تمام و کمال از رهبر شیعیان جهان در همین راستا گام بر داشته و رعایت تمامی شئونات و اخلاق اسلامی را همواره سرلوحه کار خود قرار داده است.