صادق فرج‌زاده روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: شه‌بخش در بازی نخست خود در برابر حریف مراکشی عملکرد بسیار خوبی داشت و با هوشمندی تمام بازی را به نفع خود به پایان برد اما در ادامه رقابت‌های المپیک با قرعه بدی روبه‌رو شده است و باید مقابل یکی از مدعیان نشان طلا در وزن ۵۷ کیلوگرم روی رینگ برود.

وی تصریح کرد: بوکسور کوبایی با تجربه است، قهرمانی جهان و ۲ عنوان سومی المپیک را دارد و اگر چه روی کاغذ نمی‌توان به پیروزی شه‌بخش فکر کرد ولی بازی بوکس شرایط متفاوتی دارد و شاید در روز مسابقه، شه‌بخش بتواند طلسم را بشکند و پیروز شود.

این قهرمان ملی با بیان اینکه حریفان قزاق و ازبک حاضر در وزن ۵۷ کیلوگرم نیز ورزشکاران قوی و مدعی قهرمانی هستند، ادامه داد: اگر شه‌بخش در جای دیگری از جدول مسابقات قرار داشت شانس بیشتری نیز برای کسب مدال داشت اما با این حال پیروزی مقابل آلوارز کوبایی نشان او را قطعی خواهد کرد.

فرج‌زاده درباره شرایط سید شاهین موسوی و باخت او مقابل ورزشکار ژاپنی نیز گفت: موسوی در حین شایستگی بازنده ناداوری شد، با آنکه بازی خوبی انجام داد و برنده دیدار بود اما لازم بود هنگامی که حریفش از بوکسورهای میزبان است، بازی را هوشمندانه‌تر و مقتدرانه‌تر پیش ببرد ‌تا جایی برای ناداوری‌ و از بین رفتن حق پیروزی خود باقی نگذارد.

وی به ناداوری‌ صورت گرفته در مسابقات بوکس گزینشی المپیک در قاره آسیا به میزبانی اردن در سال ۹۸ و از بین رفتن یک سهمیه ایران در این رقابت‌ها نیز اشاره و تصریح کرد: در آن مسابقات هم شرایطی همانند بازی موسوی پیش آمد و با آنکه امید احمدی‌صفا می‌توانست سهمیه را به دست بیاورد اما به دلیل نوع داوری‌، آن را از دست داد.

ملی‌پوش سابق تیم ملی بوکس درباره شرایط آماده‌سازی بوکسورهای ایرانی برای حضور در المپیک نیز یادآور شد: علیرضا استکی به عنوان سرمربی تیم زحمات زیادی کشیده است و به نظرم او تنها کسی است که می‌توانست به این خوبی تیم را آماده و هدایت کند و اگر شرایط کرونا حاکم نبود و مسابقات فرانسه لغو نمی‌شد بدون شک ایران با تعداد بیشتری از ورزشکاران در المپیک توکیو حاضر می‌شد.

فرج‌زاده افزود: باید این نکته را هم در نظر گرفت که تیم‌های دیگر تا چه حد هزینه می‌کنند، ورزشکار کوبایی که روز چهارشنبه مقابل شه بخش قرار می‌گیرد حداقل ۱۷۰ بازی بین‌المللی دارد ولی مجموع بازی‌های شه بخش به ۱۵ مورد هم نمی‌رسد و این نشان می‌دهد که بازی‌های تدارکاتی کافی نبوده است و ملی پوشان تجربه کمی دارند.

وی اظهار داشت: در بیشتر مواقع حریفان تمرینی شه بخش و موسوی داخلی بودند که چندان در آماده‌سازی آن‌ها اثربخش نیست و لازم بود در شرایط مسابقه‌ای و یا تمرینی با حریفان بین‌المللی و قهرمانان این رشته رو در رو شوند تا خود باروری بیشتری داشته باشند و بتوانند بازی را به ‌خوبی اداره کنند.

این ملی‌پوش سابق بوکس یادآور شد: بوکس‌بازی تک حذفی است و با وجود شرایط خاص داوری، رقابت در آن از حساسیت بالایی برخوردار است و امیدواریم شه‌بخش در المپیک توکیو طلسم ۱۷ دوره حضور بدون مدال ایران در المپیک را بشکند.

به گزارش ایرنا، دانیال شه‌بخش روز چهارشنبه در دور دوم رقابت‌های بوکس المپیک توکیو باید برابر لازارو آلوارز از کوبا و دارنده سه مدال طلا و ۲ نقره جهان و ۲ برنز المپیک قرار بگیرد.