به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، در اولین روز از رقابت های کاراته وان لیسبون ۲۰۲۱ نمایندگان ایران شامل، فاطمه صادقی، سارا بهمنیار، طراوات خاکسار، امیر مهدی زاده، امیر رضا میرزایی و بهمن عسگری به روی تاتامی رفتند که نتایج آن به شرح زیر است:

در وزن کمتر از ۵۰ کیلو گرم بانوان؛ سارا بهمنیار در مبارزه نخست خود در دور دوم( دور اول استراحت داشت) جما مورالس از اسپانیا را با نتیجه سه بر صفر شکست داد. او در دور سوم با نتیجه دو بر یک به جونا تسوکی از فیلی پین باخت. 

بهمنیار با کسب شانس مجدد با پیروزی ۴ بر یک مقابل دانیلا گالگو از کلمبیا و ۲ بر صفر مقابل رادوا سعید از مصر راهی دیدار رده بندی شد. این در حالی بود که سارا بهمنیار با توجه به نتایج به دست آمده از سوی رقبا سهمیه قطعی حضور در المپیک توکیو را هم کسب کرد. او در دیدار رده بندی مقابل آلکساندرا ریچی از فرانسه قرار خواهد گرفت.

در وزن کمتر از ۶۷ کیلوگرم آقایان؛ امیر مهدی زاده در مسابقه اول خود مقابل ابیل منصور باترگالی ازقزاقستان سه بر صفر برنده شد. او در دومین دور مقابل برایان هیلیارد از امریکا (۰-۰) در هانتی به پیروزی رسید. مهدی زاده در دور سوم مقابل لوکا مارسکا از ایتالیا ۱۱- ۳ باخت. با شکست مارسکا در دور بعد مهدی زاده حذف شد.

در این وزن، دیگر نماینده ایران امیر رضا میرزایی بود. میرزایی در دورنخست در مقابل استفان پوکرنی از اتریش در هانتی (۰-۰) به پیروزی رسید. او در دور دوم مقابل علی الساوی از مصر چهر بر صفر شکست خورد. با شکست الساوی در دور بعد؛ میرزایی هم از دور مسابقات کنار رفت و شانس مجدد پیدا نکرد.

در وزن کمتر از ۵۵ کیلو گرم بانوان؛ طراوت خاکسار نماینده ایران بود. او دور نخست استراحت داشت و در دور دوم با نتیجه عالی هشت بر صفر از سد روت لورنزو از اسپانیا گذشت. او در دور سوم هم با نتیجه جالب هشت بر صفر اسرا کاراباغ از ترکیه را شکست داد. خاکسار در دور چهارم با نتیجه نزدیک، یک بر صفر مغلوب جانا میسراشمیدت از آلمان شد و فینال را از دست داد. با شکست اشمیدت، خاکسار حذف شد.

در وزن کمتر از ۷۵ کیلوگرم بهمن عسگری که سهمیه اش برای المپیک توکیو قطعی شده بود پا به میدان گذاشت. او در دور اول استراحت کرد. عسگری در دور دوم ایوان کوربائو از بلاروس را سه بر دو شکست داد. او در دور سوم هم پنج بر صفر از سد توماس سیلوا از پرتغال گذشت. عسگری در دور چهارم با نتیجه یک بر صفر مقابل گابور هارسپاتکی به پیروزی رسید. عسگری در دور پنجم با پیروزی ارزشمند مقابل استانیسلاو هورنه از اوکراین (با نتیجه ۲ بر صفر) راهی دیدار نهایی شد.

در بخش کاتای انفرادی نیز فاطمه صادقی از رسیدن به مدال بازماند. او در دور اول در گروه ششم با ۰۸/۲۵ امتیاز بعد از گریس لاومو شانگ از هنگ کنگ با کسب ۵۴/۲۵ امتیاز دوم شد. در دور دوم صادقی در گروه سوم بعد از کاتا روهای امریکا و هنگ کنگ با ۰۶/۲۵ امتیاز سوم شد. صادقی در دور سوم نیز امتیازی بهتر از ۸۶/۲۴ کسب نکرد تا با رسیدن به جایگاه ششم از دور رقابتها حذف شود.

فردا در روز دوم مسابقات کاراته وان لیسبون ۲۰۲۱، رزیتا علیپور در وزن کمتر از ۶۱ کیلوگرم، حمیده عباسعلی در وزن کمتر از ۶۸ کیلوگرم، ذبیح الله پورشیب در وزن کمتر از ۸۴ کیلوگرم و سجاد گنج زاده در وزن بیشتر از ۸۴ کیلوگرم به روی تاتامی می روند.

در روز دوم (شنبه) کاتا انفرادی آقایان، کاتا تیمی بانوان، اوزان ۸۴- و ۸۴+ آقایان و اوزان ۶۱- ، ۶۸- و ۶۸+ بانوان برگزار می شود.

رقابت های کسب مدال برنز و فینال نیز در روز سوم مسابقات(یکشنبه) انجام می شود.