به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی، یوسف بهتری، رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی در گفتگو با خبرگزاری میزان، اظهار داشت: MMA یک حقیقت در رشته های رزمی است و سال‌ها مورد استقبال جوانان قرار داشت و ما هم پس از این میزان از درخواست و استقبال، تلاش کردیم تا مجوز فعالیت این رشته را به صورت رسمی بگیریم که شکر خدا این اتفاق رخ داد.

وی افزود: فعالیت قانونمند این رشته در ایران آرزوی جمع کثیری از جوانانی بود که می‌خواستند وارد این هنر رزمی شوند؛ اما راه آن را نمی‌دانستند و حالا از فعالیت غیررسمی برخی‌ جلوگیری شده و همه چیز روی اصول پیش خواهد رفت. متاسفانه استعدادهای ما در این رشته به هدر می‌رفت که از این پس جلوی این اتفاق را می‌گیریم.

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزش‌های رزمی در پاسخ به این سوال که آیا از تجارب امیر علی‌اکبری برای پیشرفت MMA در ایران استفاده می کند، گفت: صددرصد از قهرمان بزرگی مانند امیر علی‌اکبری کمک می گیریم. کسانی که باعث آشنایی جوان‌ترها با این رشته شدند باید به ما کمک کنند تا بتوانیم مسیر درستی را برای پیشرفت MMA انتخاب کنیم. البته ما باید شخصی را برای ریاست این رشته در ایران انتخاب می‌کردیم که تعلق سبکی به جایی نداشته باشد و از همین رو از توحید حقیقی‌خواستیم تا مسئولیت این رشته را در ایران بر عهده بگیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر خلاف برخی دوستان که نگرانی‌های زیادی بابت این رشته دارند، من آینده خوبی را برای MMA متصور هستم و امیدوارم در آینده قهرمانان بزرگی را به دنیای رزمی معرفی کنیم.