کاشت نهال در فدراسیون ووشو توسط علی نژاد و صدیقی

مراسم روز درختکاری با حضور معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در محل فدراسیون ووشو برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایپنا، صبح امروز و در آستانه روز درختکاری، تعداد ۲۰۰ اصله نهال در محل فدراسیون ووشو غرس شد.

در این مراسم مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، امیر صدیقی رئیس، حسین اوجاقی و زهرا ناطقی نواب رئیس، علی صدیقی دبیر فدراسیون ووشو، خسروی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و همچنین روسای کمیته‌ها، ورزشکاران و قهرمانان ووشو حضور داشتند.

امیر صدیقی در این مراسم اظهار داشت: امروز دورهم جمع شدیم تا درباره کاری که یک سنت ارزنده، تاریخی و دینی است، اقدام کنیم. ان‌شاءالله این اقدام یک پیام برای زندگی بهتر و آرامش و امیدواری برای رقم خوردن روزهای خوب باشد.

وی ادامه داد: فدراسیون ووشو در راستای مسئولیت اجتماعی و با همکاری انجمن‌های دیگر از جمله انجمن اهدای عضو، امروز طرح «یک نهال، یک زندگی» را اجرا می‌کند. با کاشت هر نهال، به نوعی یاد و خاطره عزیزانی که جان خود را در این راه (اهدای عضو) از دست داده ‎اند، گرامی می‎داریم.

همچنین دکتر مهدی علی نژاد، معاون وزیر ورزش و جوانان در این مراسم گفت: ووشو خانه من است و هر وقت احساس می‌کنم برنامه هست، سعی می‌کنم در آنها شرکت کنم. ووشو یک نهالی بود که کاشته شد و حالا تبدیل به یک درخت تنومند و قوی شده است. امیدوارم این نهال‌هایی که امروز کاشته شد، تبدیل به درختان بزرگ و تنومند شوند.

وی افزود: در یک سال گذشته به خاطر شیوع کرونا در حوزه قهرمانی اقدامات ووشو کمرنگ شده بود؛ اما در این فدراسیون شاهد گام‎های موثری در راستای مسئولیت اجتماعی، ورزش همگانی و موضوع سلامت محور هستیم. امروز هم شاهد یک اقدام ارزنده دیگر بودیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: طبیعت رکن بسیار مهمی است و درختکاری یکی از اقدامات موثر و خوبی است که می‌توانیم در راستای حفظ آن انجام بدهیم. ما باید به طبیعت کمک کنیم.

وی افزود: معتقدم ووشو یک سبک زندگی است و فقط یک رشته رزمی نیست. خوشحالم خانواده این رشته ورزشی در کنار هم قرار دارد. یکی از دغدغه‌های من این بود که اگر یک روز نباشم، چه اتفاقی می‌افتد؛ ولی خدا را شکر صدیقی این پرچم را خیلی خوب تحویل گرفت و خیلی خوب آن را هدایت می‎کند. همین جمع امروز ووشو نشان می‌دهد که این رشته و فدراسیون در مسیر درستی گام برمی‌دارد. برای پیشکسوتان آرزوی سلامتی می‌کنم و آرزو دارم کرونا از کشور برود. همچنین امیدوارم در سال آینده شرایطی رقم بخورد که ماسک‌ها را از صورت برداریم و صورت یکدیگر را به مانند گذشته ببینیم.