برگزاری سمپوزیم بین‌المللی نوآوری و استارت‌آپ‌های ورزشی با حضور مدیران وزارت ورزش و کارآفرینان برتر


۱۴۰۰/۱۰/۱۳  |  
۱۳:۰۶:۵۹

سمپوزیم بین‌المللی نوآوری و استارت‌آپ‌های ورزشی با حضور مدیران وزارت ورزش و کارآفرینان برتر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، مهدی رسولی، رئیس کمیته تحقیقات و‌ فناوری فدراسیون ووشو درباره برگزاری سمپوزیم بین‌المللی نوآوری و استارت‌آپ‌های ورزشی گفت: اولین سمپوزیم بین‌المللی نوآوری و استارت‌آپ‌های ورزشی قرار است ۲۳ دی و از ساعت ۸ تا ۱۲ در سالن استاد فارسی واقع در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شود. علاوه بر اینکه امکان برگزاری حضوری این سمپوزیم وجود دارد، علاقه‌مندان به حضور در این همایش می‌توانند به صورت مجازی هم در این نشست هم‌اندیشی شرکت کنند.

وی ادامه داد: در این سمپوزیم از استارت‌آپ‌هایی که توانسته‌اند در سطح ملی و بین‌المللی عملکرد قابل قبول داشته باشند، دعوت کرده‌ایم تا درباره راهکارهای پیشرفت و توسعه صحبت کنند. هدف اصلی ما از برگزاری این سمپوزیم آشنا کردن مردم، مربیان و مدیران با این استارت‌آپ‌ها و همچنین راهنمایی کامل جوانانی علاقه‌مند به راه‌اندازی استارت‌آپ است.

رسولی خاطرنشان کرد: شرکت‎های متعددی در زمینه تولید پوشاک ورزشی، تولید مکمل‌ها و نوشیدنی‌های ورزشی، استارت آپ های و باشگاه‎ های ورزشی و … از جمله مدعوین به این سمپوزیم هستند که درباره آخرین شرایط خود سخنرانی خواهند کرد. همچنین مسئول مشارکت های سرمایه گذاری و اقتصادی ورزش در وزارت ورزش و جوانان و سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش های راهبری وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم حضور دارند.

رئیس کمیته تحقیقات و‌ فناوری فدراسیون ووشو گفت: ما یک فراخوان دادیم و اعلام کردیم هر استارت‌آپی که فعالیتش با فدراسیون ووشو مرتبط می‌شود، می‌تواند طرح خود را برای ما ارسال و حمایتی را که لازم دارد، اعلام کند. تاکنون ۴، ۵ استارت‌آپ این کار را انجام داده اند و حتی جلساتی را نیز در این باره با آنها داشته‌ایم. این استارت‌آپ‌ها در مراسم روز ۲۳ دی معرفی می‌شوند و حمایت‌هایی که از آنها لازم است، صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه فدراسیون ووشو میزبان اصلی این نشست هم‌اندیشی است، اظهار داشت: این مراسم با مشارکت پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، فدراسیون ووشو، کمیته ملی المپیک و انجمن و کمیته تجهیزات ورزشی برگزار می‌شود. ضمن اینکه دانشگاه شهید بهشتی خواهان حضور به عنوان حامی در این سمپوزیم است.

رسولی در پایان گفت: دعوت از اساتید بین‌المللی به منظور سخنرانی از دیگر اقداماتی بوده در مسیر پربارتر بودن این سمپوزیم انجام شده است. همچنین این دعوت از چندین مرکز بین‌المللی استارتاپ نیز انجام شده است. در واقع یک بسته کامل به مخاطبان ارائه می‌شود که در آن راجع به آخرین شرایط مربوط به استارت‌آپ‌های ورزشی، اطلاعات کاملی در اختیارشان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/