به گزارش روابط عمومی فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی؛ عباسعلی اکبری در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: مسابقات قهرمانی آسیا سامبو مهرماه سال گذشته قرار بود در اندونزی برگزار شود که به دلیل کرونا به تعویق افتاد. این مسابقات از سوی فدراسیون آسیایی ۱۳ تا ۱۶ خرداد سال جاری به میزبانی تاشکند ازبکستان برگزار خواهد شد که برای حضور در این رویداد، ورزشکاران از اردیبهشت وارد اردوی آمادگی می‌شوند.

وی گفت: هر چند با توجه به شرایط کرونا معلوم نیست این مسابقات برگزار شود یا خیر، اما با این وجود با برنامه‌ریزی انجام شده سعی داریم بهترین عملکرد را در ازبکستان داشته باشیم.

رئیس انجمن سامبو همچنین از اعزام ورزشکاران به مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان خبر داد و تصریح کرد: برای این که بتوانیم به حداکثر مدالها دست پیدا کنیم، در هر وزن ۲ ورزشکار به اردوی آمادگی دعوت خواهند شد که از بین آنها کسانی که شانس کسب مدال داشته باشند به ازبکستان اعزام می‌شوند.

اکبری در پایان از برگزاری مسابقات جهانی سامبو به میزبانی ازبکستان در آبان ماه خبر داد و افزود: ورزشکارانی که در قهرمانی آسیا به مدال دست پیدا کنند، احتمالا به جهانی نیز اعزام خواهند شد.