به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، اولین دوره مسابقات بین المللی سبک آی کی کاراته دو ایران تحت عنوان جام خلیج همیشه فارس که به واسطه همه گیری ویروس کرونا به صورت مجازی و در سهدبخش کاتا انفرادی، تکنیک و سلاح برگزار شده بود با معرفی نفرات و تیمهای برتر به پایان رسید.

این رقابتها در شرایطی با حضور بیش از ۳۵۰ نفرشرکت کننده از اقصی نقاط کشورمان  به همراه نمایندگانی از کشورهای، آلمان، ترکیه، عراق، ارمنستان، سریلانکا، هندوستان، سنگاپور، پاکستان، ایتالیا و آذربایجان برگزار شد که در پایان نمایندگان کشورمان موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.

در پایان این پیکارها  و در مجموع مدال شماری، تیم ایران با ۵۶ طلا، ۳۲ نقره و ۵۱ برنز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد، عراق با یک نقره و یک برنز در جای دوم ایستاد، آلمان با یک برنز عنوان سوم را به خود اختصاص داد، هندوستان با ۳ برنز چهارم شد، افغانستان با ۲ برنز و آذربایجان و ارمنستان هر کدام با یک برنز عناوین بعدی را به خود اختصاص دادند.

اما در رتبه بندی استانی تیم تهران با ۲۲ طلا، ۲۱ نقره و ۲۴ برنز با اقتدار در صدر ایستاد تیم قم با ۴طلا، ۵نقره و ۴ برنز دوم شد، اصفهان با ۲طلا، ۴نقره و ۱۶ برنز جایگاه سوم را از آن خود کرد.

نتایج انفرادی این رقابتها
بدبن شرح می باشد:

الف / مقام
آوران بخش کاتا و تکنیک  

رده سنی
خردسالان سفید، زرد نارنجی

مقام
اول: ضحا دایی اسماعیلی (قم)، مقام دوم: ماتینا کلانتری، تهران، مقام سوم : مهدیس
فخری(اصفهان) و نازنین زهرا قاسمی (قم)

در این رده ۹ شرکت کننده
از استانهای تهران، قم و اصفهان با هم به رقابت پرداختند.

رده سنی
نونهالان  سفید، زرد نارنجی (جدول یک)

مقام
اول: بهاره انصاریان (تهران)، مقام دوم: زهرا عسگری (اصفهان)، مقام سوم : شقایق شیرانی
(اصفهان) و زهرا مجیدی دوست (قم)          

رده سنی
نونهالان  سفید، زرد نارنجی (جدول دو)

مقام
اول: زهرا رحیمی (اصفهان)، مقام دوم: سما رحمتی نژاد (قم)، مقام سوم : آتنا رحیمی
(اصفهان) و فاطمه محمدی (اصفهان)

در این رده ۱۶ شرکت کننده
از استانهای تهران، قم و اصفهان در دو جدول ۸ تایی  با هم به رقابت پرداختند.

رده سنی
نوجوانان سفید، زرد نارنجی

مقام اول: ویدا تنها (تهران)،
مقام دوم: مهلا قاسمی (اصفهان)و نائیریکا محموری (تهران)

در این رده ۹ شرکت کننده
از استانهای تهران، بوشهر، اصفهان، قارس و کرمانشاه با هم به رقابت پرداختند.

 

رده سنی
جوانان سفید، زرد نارنجی

مقام اول: باران بیهقی (تهران)،
مقام دوم: زهرا سادات اثنی عشری (اصفهان)، مقام سوم : ضحی شَمری (تهران) و حمیده
راسفیجانی (تهران)

در این رده ۹ شرکت کننده
از استانهای تهران و اصفهان حضور داشتند.

رده سنی
خردسالان سبز، آبی، بنفش

مقام
اول: حوریا کرمانی(اصفهان)، مقام دوم: سلدا اسدی(آذربایجان غربی)، مقام سوم : ثنا
صرامی(اصفهان) و سودا غلامی(تهران)

در این رده ۶شرکت کننده از
استانهای تهران، آذربایجان غربی و اصفهان با هم به رقابت پرداختند.

رده سنی
نونهالان سبز، آبی، بنفش (جدول یک)

مقام
اول:
ثنا صادقیان(قم)، مقام دوم: سارا جدیده(تهران)، مقام سوم : هستی نوری (اصفهان) و آیناز اسماعیلی(آذربایجان غربی)

رده سنی
نونهالان سبز، آبی، بنفش (جدول دو)

مقام
اول:
حسنا پناهی (قم)، مقام دوم: ضحی پورسوقات (تهران)، مقام سوم : مریم سواری (اصفهان)

در این رده ۱۵ شرکت کننده
از استانهای تهران، قم، اصفهان و آذربایجان غربی در دو جدول با هم به رقابت
پرداختند.

رده سنی
نوجوانان سبز، آبی، بنفش

مقام
اول: مانا بهرامی(تهران)، مقام دوم: مهشید محمد تقی زاده(تهران)، مقام سوم : نرجس
سواری(اصفهان) و آنیتا آیینی(تهران)

در این رده ۸ شرکت کننده
از استانهای تهران، آذربایجان غربی و اصفهان با هم به رقابت پرداختند.

رده سنی
جوانان سبز، آبی، بنفش

مقام
اول: اسما شهبازی(تهران)، مقام دوم: فاطمه اسکندری(قم)، مقام سوم : زهرا قدیری(اصفهان)
و معصومه قلی نژاد(تهران)

در این رده ۶ شرکت کننده
از استانهای تهران، قم و اصفهان با هم به رقابت پرداختند.

رده سنی
بزرگسالان سبز، آبی، بنفش

مقام
اول: پریا بینام(تهران)، مقام دوم: فاطمه اکبری(تهران)، مقام سوم : مینا کریم زاده(اصفهان)
و معصومه ذوقی(تهران)

در این رده ۷ شرکت کننده
از استانهای تهران، فارس و اصفهان با هم به رقابت پرداختند.

رده سنی نونهالان
قهوه ای و مشکی

مقام
اول: نسا فخار(تهران)، مقام دوم: زهرا اخویان(قم)، مقام سوم : دیانا افتخاری(تهران)
و کیمیا جعفرزاده(اصفهان)

از ۶ کاتا رو حاضر  در مرحله نخست این رده  از استانهای تهران، قم،  اصفهان و آذربایجان غربی ۴ نفر به مرحله دوم
راه یافتند تا مدال آوران این رده نیز مشخص شوند.

 

 

رده سنی نوجوانان
قهوه ای و مشکی

مقام
اول:
نازنین زهرا صفری (قم)، مقام دوم: فاطمه اخویان (قم)، مقام سوم : پرنیان آقا شریفیان (اصفهان) و تارا حسنی (تهران)

از جدول ۹ نفره این گروه
از کشور آذربایجان و استانهای تهران، قم و اصفهان در مرحله نخست ۴ نفر به مرحله
دوم راه یافتند تا مدال آوران این رده نیز مشخص شوند.

رده سنی جوانان
قهوه ای و مشکی

مقام
اول: مریم حقی(تهران)، مقام دوم: فاطمه حسنی(قم)، مقام سوم : زهرا محمدی(اصفهان) و
معصومه تقی زاده(تهران)

از جدول ۱۰ نفره این گروه
از استانهای تهران، لرستان، قم، چهارمحال و بختیاری و اصفهان در مرحله نخست ۴ نفر
به مرحله دوم راه یافتند تا برترینهای مشخص شوند.

رده سنی بزرگسالان
قهوه ای و مشکی

مقام
اول: محدثه بیگدلی(تهران)، مقام دوم: فاطمه زهرا صولتی(تهران)، مقام سوم : وجیهه
عباسی(تهران) و سیده سحر اکبرزاده(تهران)

در این رده۲۰  شرکت کننده از کشورهای هندوستان، افغانستان،
سنگاپور و استانهای تهران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، چهار محال و بختیاری و
اصفهان در مرحله نخست  با هم به رقابت
پرداختند تا ۸ نفر راه یافته به مرحله دوم و در خاتمه نفرات مقام آور مشخص شود.

رده سنی پیشکسوتان
قهوه ای و مشکی

مقام
اول: مریم علی نژاد(تهران)، مقام دوم: سارا الجیشی(عراق)، مقام سوم : مریم عابدی(اصفهان)
و مریم جلالی(زنجان)

از جدول ۸ نفره این گروه
از کشورهای هندوستان، افغانستان، پاکستان، عراق و استانهای تهران، زنجان، همدان و
اصفهان در مرحله نخست ۴ نفر به مرحله دوم راه یافتند تا برترینهای مشخص شوند.

رده سنی نونهالان
سبز، آبی، بنفش (بخش تکنیک)

مقام
اول: محدثه احمدی(تهران)، مقام دوم: عسل حقیقی(تهران)

رده سنی بزرگسالان
قهوه ای و مشکی (بخش تکنیک)

مقام
اول:
فاطمه الله ویسیان (تهران)، مقام دوم: سحر
احمدی(تهران)، مقام سوم : محدثه الله ولی(فارس)

رده سنی
نوجوانان سفید، زرد نارنجی (کاتا ناشنوایان)

مقام اول : مهلا قاسمی
(تهران)

ب / مقام
آوران کاتا و تکنیک  بخش آقایان

رده سنی
خردسالان و نونهالان سفید، زرد نارنجی

مقام اول: امیر رضا حشمتی (تهران)،
مقام دوم: کیان محمودی ، (تهران)، مقام سوم : اس ویشال (هندوستان) و پی رایتیک (هندوستان)

در این رده ۴ شرکت کننده
از تهران و هندوستان با هم به رقابت پرداختند.

 

 

رده سنی نوجوانان  سفید، زرد نارنجی

مقام اول: امیرحسین شرفی
(تهران)، مقام دوم: سیدمهدی شهیدی (تهران)، مقام سوم : امیر مهدی خانلری (تهران) و
روبرتو آماس (آذربایجان)

در این رده ۴ شرکت کننده
از تهران و آزدبایجان با هم به رقابت پرداختند.

رده سنی بزرگسالان
سفید، زرد نارنجی

مقام اول: رضا وحیدی(تهران)،
مقام دوم: حمید آزادی (تهران)، مقام سوم : محمد بهرام نژاد (تهران) و امیر باسمی (تهران)

در این رده ۷ شرکت کننده
از تهران و بوشهر حضور داشتند.

رده سنی
خردسالان و نونهالان سبز، آبی، بنفش

مقام اول: محمدماهان پور
محمد (تهران)، مقام دوم: ماهان مویدی ، (تهران)، مقام سوم : کارتی کویان (هندوستان)
و ایلیا اسلامی (تهران)

در این رده ۵ شرکت کننده
از تهران، اصفهان و هندوستان با هم به رقابت پرداختند.

رده سنی نوجوانان  سبز، آبی، بنفش

مقام اول: عباس جمور
(تهران)، مقام دوم: متین درفشی (تهران)، مقام سوم : حسام معتدی (تهران) و سید علی
صفری (تهران)

در این رده ۱۱ شرکت کننده
از تهران با هم به رقابت پرداختند.

رده سنی
بزرگسالان  سبز، آبی، بنفش

مقام اول: هادی حسین آبادی
(تهران)، مقام دوم: علی اکبر رضاپور (تهران)، مقام سوم : یوسف الجیرانی (عراق) و زعفران
بغلانی (افغانستان)

در این رده ۷ شرکت کننده
از تهران، عراق و افغانستان با هم به رقابت پرداختند.

رده سنی نونهالان
قهوه ای و مشکی

مقام اول: محمد سهیل جاوید
(تهران)، مقام دوم: دانیال بارانی (تهران)، مقام سوم : پارسا خوش خنده(تهران) و امیررضا
نوروزیان(ایلام)

از ۸ کاتا رو حاضر  در مرحله نخست این رده  از تهران، ایلام و هندوستان ۴ نفر به مرحله دوم
راه یافتند تا مدال آوران این رده نیز مشخص شوند.

رده سنی نوجوانان
قهوه ای و مشکی

مقام
اول:
رضا نیازی (تهران)، مقام دوم: محمدطاها صابریان (ایلام)، مقام سوم :
معین شکری (ایلام) و محمدمبین حجت زاده (ایلام)

از جدول ۶ نفره این گروه
از تهران، ایلام و ارمنستان در مرحله نخست ۴ نفر به مرحله دوم راه یافتند تا مدال
آوران این رده نیز مشخص شوند.

رده سنی جوانان
قهوه ای و مشکی

مقام اول: محمد رستمی(تهران)،
مقام دوم: محمد مهدی فرهمند تنها (تهران)، مقام سوم : مهدی ملک میان آبادی (تهران)
و رامتین درویشی (تهران)

از جدول ۸ نفره این گروه
از تهران، ایتالیا، عراق و افغانستان در مرحله نخست ۴ نفر به مرحله دوم راه یافتند
تا برترینهای مشخص شوند.

 

رده سنی بزرگسالان
قهوه ای و مشکی

مقام اول: حبیب اله بارانی
(تهران)، مقام دوم: علی شهپری (تهران)، مقام سوم : مهدی عزتی (کردستان) و حسین
احمدپور (اصفهان)

در این رده ۱۴ نفر  شرکت کننده از کشورهای هندوستان و ارمنستان و
استانهای تهران، کردستان، آذربایجان شرقی و اصفهان در مرحله نخست  با هم به رقابت پرداختند تا ۸ نفر راه یافته به
مرحله دوم و در خاتمه نفرات مقام آور مشخص شود.

رده سنی پیشکسوتان
قهوه ای و مشکی

مقام
اول: حسین محمدزاده(تهران)، مقام دوم: حمیدرضا فاضلی(اصفهان)، مقام سوم : ایرج
حسین پور(اصفهان) و امیربیانی آزاد(زنجان)

از جدول ۶ نفره این گروه
از استانهای تهران، آزربایجان شرقی، بوشهر و اصفهان در مرحله نخست ۴ نفر به مرحله
دوم راه یافتند تا برترینهای مشخص شوند.

رده
سنی  بزرگسالان قهوه ای و مشکی (بخش تکنیک)

مقام
اول:
رامین مومنی پور (تهران)، مقام دوم: شهرام
جباری(آلمان)، مقام سوم : ظفر نعمتی(افغانستان) و آرمو آقاجانیان (ارمنستان)

رده
سنی  خردسالان سفید زرد نارنجی (بخش تکنیک)

مقام
اول:
دانیال فکوریان (تهران)، مقام دوم: احد
عبدی(آذربایجان غربی)

ب / مقام
آوران بخش سلاح سرد (سای)

رده سنی
پیشکسوتان بانوان

مقام اول : سالومه مستعان پور(
تهران)، مقام دوم : رویا مطلق (تهران)

رده سنی
پیشکسوتان آقایان

مقام اول : هومن زرگری( تهران)، هادی
رضایی (تهران)، علی موسوی(قم)، شاهرخ محمدی(قم)

رده سنی
بزرگسالان آقایان

مقام اول : فرهاد رضایی( تهران)، مقام
دوم: حسان خانمحمدی(تهران)، مقام سوم: محمد احمدی(قم)

رده سنی
جوانان آقایان

مقام اول : احمد نورری نیا( تهران)،
مقام دوم: غلام رجبی(تهران)، مقام سوم: میلاد رحمتی(قم)، ابراهیم علوی(قم)