در این مجمع  انتخاباتی که با حضور حسین ثوری رئیس فدراسیون، حمید قبایی زاده دبیر فدراسیون، سجاد انوشیروانی مدیرکل ورزش و جوانان استان و اعضای مجمع  برگزار شد وحید زوارزاده مقدم تنها نامزد این انتخابات با کسب ۱۵ رای از مجموع ۱۹ رای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس جدید هیات بوکس استان اردبیل انتخاب شد.

به گزارش ایرنا، قبل از شروع مجمع انتخاباتی حدود ۱۵ تن از ورزشکاران در راهرو ورزشگاه رضازاده محل برگزاری مجمع تجمع کرده و اقدام به اعتراض به روند برگزاری این انتخابات کردند.

با شروع جلسه، اعتراض کنندگان با کنار زدن عوامل اجرایی و نگهبان به زور وارد جلسه شده و به رئیس و نایب رئیس فدراسیون و کاندیدای احراز ریاست هیات بوکس استان اعتراض کردند. 

معترضین ضمن اعتراض به روند برگزاری انتخابات که آن را مهندسی شده می‌خواندند، همچنین مدعی بودند که از سوی مسئولان فدراسیون به مردم این استان توهین شده است. 

این معترضان با میانجیگری و خواهش تعدادی از ریش سفیدان و خبرنگاران حاضر در جلسه به خارج از سالن هدایت شدند و انتخابات مجمع برگزار شد.

سجاد انوشیروانی مدیرکل ورزش و جوانان گفت: معترضان به روند انتاخابات می‌توانند به بازرسی و نهادهای نظارتی شکایت کنند.

وی افزود: تمامی مجامع انتخاباتی هیات‌های ورزشی استان اردبیل روند قانونی را طی کرده و صحت همه آنها را نهادهای نظارتی تایید کرده‌اند.

وی به رئیس جدید هیات بوکس استان اردبیل توصیه کرد که برای پیشرفت رشته ورزشی بوکس باید از همه ظرفیت‌ها  از جمله معترضان استفاده کند.

رئیس فدراسیون بوکس هم گفت: با توجه به اینکه بنده خود متعلق به یکی از استان‌های محروم کشور  هستم عرق خاصی به مناطق محروم دارم و هیچ توهینی در میان نبوده و   این سوء تفاهمی بیش نیست.

حسین ثوری با بیان اینکه وجود اختلاف در خانوده بوکس شایسته این رشته ورزشی نیست، به رئیس جدید هیات بوکس استان اردبیل توصیه کرد که با معترضان جلسه گذاشته و با رفع دغدغه آنها از ظرفیت ورزشکاران معترض برای توسعه و رونق رشته ورزشی بوکس در منطقه استفاده کند.

به گزارش ایرنا، ۲ هفته پیش نیز برگزاری پر حرف و حدیث مسابقات انتخابی کشتی استان اردبیل با بروز درگیری بین تماشاچیان و برخی کشتی‌گیران به حاشیه رفت و تصاویر استفاده از سلاح سرد در جریان آن، به محافل ورزشی و رسانه‌های مکتوب و مجازی استان و کشور کشیده شد.

این مسابقات به علت درگیری بوجود آمده و زخمی شدن کشتی‌گیری از شهرستان گرمی با سلاح سرد چاقو حاشیه های زیادی داشت.

در این سال‌های تقریبا طولانی کشتی اردبیل نتوانسته است نه تنها به گذشته درخشان خود نزدیک شود بلکه در زمان‌هایی هویت و موجودیت خود را نیز در خطر دیده است.

در سال‌های گذشته اختلاف بین اهالی کشتی اردبیل و فعالیت مربیان و روسای هیات‌های کشتی استان مملو از اختلافات و حواشی بوده و کمتر زمانی بوده که با آرامش برنامه‌ها برای رشد این رشته پرطرفدار در استان اجرایی شود.

در هر صورت حاشیه ها ورزش استان اردبیل را رها نمی کند و وجود اختلاف در بسیاری از هیات های ورزشی نه تنها به پیشرفت و توسعه ورزش استان کمک نخواهد کرد، بلکه باعث پسرفت و عقب ماندن از ورزش سایر استان ها خواهد شد.

 وجود اختلاف و تفرقه در کشتی، فوتبال، بوکس و سایر رشته های ورزش های استان اردبیل در سال های اخیر باعث شده ورزش این استان دیگر مانند گذشته در میادین ملی، جهانی و بین المللی ندرخشد.