به گزارش ایرنا؛ مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا از روز جمعه هفته گذشته به میزبانی امارات و در شهر دبی آغاز شده و تا هشتم شهریور ماه ادامه دارد.

تیم ایران با هدایت رضا مهدی‌پور و ۱۵ بوکسور در این رویداد حضور یافته است. سرپرستی تیم را حمیدرضا قبایی‌زاده دبیر فدراسیون بوکس برعهده دارد.

امروز (پنجشنبه)، ۳ بوکسور نوجوان ایران در مرحله نیمه‌نهایی‌ روی رینگ رفتند که اسلامی موفق به کسب جواز حضور در فینال شد و براتعلی‌پور و مصباحی هم از رسیدن به مبارزه نهایی‌ بازمانده و برنزی شدند.

روز گذشته نیز در رده سنی جوانان، علی‌اصغر افشاری و عیسی فردین با غلبه بر حریفان راهی فینال شده و پوریا سعیدی‌اصل‌ و ابوالفضل فریدی هم مدال برنز را از آن خود کردند.

فردا (جمعه) در ادامه مبارزات مرحله نیمه‌نهایی و در رده سنی جوانان؛ محمد پارسی، امیر ساعدپناه و مهدی جشنانی به مبارزه با رقیبان می‌پردازند.

نتایج مبارزات امروز (پنجشنبه) نمایندگان ایران:

در وزن ۶۰ کیلوگرم، علیرضا براتعلی‌پور در تقابل با آلماز اوروزبکوف از قرقیزستان شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

در وزن ۷۵ کیلوگرم؛ هیربد اسلامی در تقابل با ارماتوف از تاجیکستان در حالی که دو راند اول را با نتیجه سه بر دو شکست خورده بود در راند سوم بازی را برگرداند و سزاوارانه فینالیست شد.

در وزن به اضافه ۸۱ کیلوگرم؛ محمد مهدی مصباحی دیدار سختی مقابل یاردوس از قزاقستان داشت و ضمن قبول شکست در این مبارزه، مدال برنز را بدست آورد.