در مسابقات این هفته‌ی یو اف سی‌ وگاس ۴۵ بلال محمد به مصاف استیفن تامپسن میرود. تامپسن که در آخرین فایت خود مغلوب گیلبرت برنز شد در صحبتی‌ با “جاست کرپ رادیو” گفت: 

احتمال این رو نمیدادم که با یکی‌ مثل اون فایت کنم چون میخواستم با یکی‌ که در رنکینگ از خودم بهتر بود مسابقه بدم اما همه یه حریفی داشتند. میدونستم که میان و یکی‌ که در رنکینگ از من پایینتره رو بم میدن بعد از اون شکستی که خوردم. من هیجان زدم. 

او در ادامه و در مورد احتمال استفاده‌ی بلال از تاکتیک برنز گفت: 

میدونم که اون قبلا با برنز تمرین میکرد و اون دید که من باختم. بنابراین حسم بم میگه که اون به پاهام (برای زیر گیری) حمله میکنه. مثل بقیه، اونا شاید در اول ایستاده فایت کنند اما کم کم به پاها حمله ور میشن. این مسابقه هر طوری که پیش بره من آماده‌ی اون هستم. اگه ناک اوتش کنم یا اینکه ۱۵ دقیقه طول بکشه من برای یه جنگ آمادم. این طوری دوست دارم خودم رو آمده کنم، میخوام خودم رو برای نا خوشایند‌ترین فایتی که آدم داشته آماده کنم و این به من عتماد به نفس میده. اگه این فایت تا آخر بره من توی فرم هستم. من اشکالاتی در استایل اون میبینم، همه یه سری نواقص توی استایلشون دارن اما هدف من اینه که ایستاده فایت کنم و اون رو ناک اوت کنم.