به گزارش ایرنا، «علیرضا استکی» امروز (سه‌شنبه) در حاشیه رونمایی از سردیس قهرمانان پیشکسوت المپیک در خصوص کسب سهمیه این رشته در المپیک توکیو اظهار داشت: اگر مسابقات قهرمانی فرانسه ابطال نمی‌شد، توان رساندن سهمیه‌های تیم ملی بوکس به ۶ را داشتیم اما اکنون با ۲ بوکسور عازم می شویم که امیدواریم در المپیک بهترین باشند.

وی در ادامه در خصوص اینکه ازبکستان و قزاقستان حریفان اصلی ایران در المپیک هستند، افزود: بین ۶ نفر اول دنیا چهار نفر آسیایی هستند که ازبکستان و قزاقستان جزو آنها هستند. در مسابقات قهرمانی آسیا، قزاق‌ها را شکست دادیم. ۲ باخت و ۲ برد داشتیم که یک باخت نزدیک بود. مشکل داوری در بوکس داریم نه بازیکن قزاق. آنها لابی قوی دارند و فدراسیون جهانی دست آنها است. در اردوی ازبکستان تمرینات خوبی داشتیم. امیدوارم تدبیری در تمام رشته‌ها اندیشیده شود که قهرمانان هم دغدغه مالی نداشته باشند.

استکی ادامه داد: در زمان حضور «سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک دغدغه نداشتیم و همه چیز خوب بود و امیدوارم در المپیک بدرخشیم.

وی در پاسخ به این سوال که بوکس چقدر شانس کسب مدال در المپیک دارد، گفت: من روحیاتم به گونه‌ای است که نمی‌خواهم فقط شرکت‌کننده باشیم. در حضورم در تیم ملی در ۲ سال گذشته در تا کسب مدال جهانی رفتیم. در اردن سه سهمیه گرفتیم که یک سهمیه ما را با نا داوری از بین بردند. بعد به کرونا خوردیم و بعد از آن اردوهای خوبی داشتیم. در قهرمانی آسیا هم درخشیدیم جدا از بحث مدال، شیوه بچه‌ها طوری بود که نگاه‌ها به بوکس ایران عوض شد. به توکیو می‌رویم تا بهترین عملکرد فنی و بدنی را داشته باشیم اما در نهایت همه چیز دست خداست.