به گزارش ایرنا، تیم ملی بوکس ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ در امارات به ۲ مدال نقره و ۲ برنز دست یافت. تیم ایران پس از حدود یک دهه موفق شد در مسابقات آسیایی فینالیست داشته باشد و از انزوای سال‌های اخیر خارج شد.

«علیرضا استکی» در این خصوص روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: مساله مهم برایم ارائه مبارزات حساب ‌شده و سطح بالا از سوی بوکسورها بود که خوشبختانه انجام شد. قبل از اعزام هم اعلام کردم که هدف ما بهترین عملکرد فنی و بدنی در رینگ آسیایی است.

وی اظهار داشت: بوکسورهای ما عالی مبارزه کردند و خوشبختانه نتیجه هم گرفتیم. هرچند طلای «میثم قشلاقی» را با ناداوری گرفتند. حق اشکان رضایی هم خورده شد که این مسائل سالهاست در بوکس وجود دارد.

سرمربی تیم ملی بوکس ایران تصریح کرد: ۲ مبارزه نزدیک را هم با نتیجه سه بر دو به سود ما دادند و نمی‌توانیم واقعیت را کتمان کنیم اما بی‌تردید طلای قشلاقی را پایمال کردند. اعتراض کردیم و جالب اینکه یکی از مسوولان آسیایی گفت ما اعتراض شما را جدی نگرفتیم.

استکی افزود: به خاطر کرونا نتوانستیم مسابقه برون‌مرزی داشته باشیم و به همین دلیل در پایان هر اردو، نفرات خوب داخلی را دعوت می‌کردیم تا با ملی‌پوشان ما مبارزه تدارکاتی داشته باشند. نقاط ضعف و قدرت بچه‌ها را می‌دانستیم، چرا که ۲ سال با هم زندگی می‌کنیم و شناخت خوبی از هم داریم. فضای مثبتی در تیم ملی داریم و این مساله برای رسیدن به هدف، بسیار مهم است.

سرمربی تیم ملی بوکسا ایران، گفت: هر روز می‌خواهیم به داشته‌هایمان اضافه کنیم و هیچگاه متوقف نمی‌شویم چرا که برای قرار گرفتن در جمع بهترین‌ها باید تلاش کنیم.

وی در ادامه با قدردانی از رسانه‌ها، اظهار داشت: از رسانه‌های جمعی بسیار ممنون هستم که از تیم ملی حمایت کردند تا بدون حاشیه کارمان را پیش ببریم و به نتیجه برسیم.

این مربی در خصوص عملکرد خوب نفرات جوان تیم ملی، گفت: باور کنید چند جوان شایسته دیگر داریم که پشت خط مانده‌اند. اکنون آنها نیز انگیزه پیدا کرده‌اند تا به ترکیب اصلی برسند. تیم ملی پشتوانه خوبی دارد و برای سنگین وزن نیز علاوه بر «پوریا امیری»، بوکسور جدیدی را به اردو خواهیم آورد تا در این وزن هم کمبود نداشته باشیم.

به گفته وی مرحله جدید تمرینات تیم ملی از چهارشنبه هفته آینده آغاز خواهد شد.

استکی در این خصوص تصریح کرد: ۴۰ روز به طور مداوم در اردو و مسابقه بودیم و اکنون تیم نیاز به استراحت داشت.

وی در خصوص شایعاتی مبنی بر خداحافظی «احسان روزبهانی» کاپیتان تیم ملی بوکس ایران از دنیای قهرمانی، گفت: او از من مرخصی گرفت و اطلاعی از تصمیمش ندارم، اما باید بگویم که نمی‌توان به راحتی از روزبهانی عبور کرد. او تجربه بالایی دارد و سال‌ها برای بوکس ایران تلاش کرده است.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: در اردوی جدید، طوفان شریفی و چند جوان شایسته دیگر به تمرینات اضافه می‌شوند. هدف اصلی آماده‌سازی ۲ بوکسور المپیکی (شاهین موسوی و دانیال شه‌بخش) است. در ادامه قهرمانی جهان و دیگر رویدادها را داریم که باید سایر نفرات را نیز مهیا کنیم.

وی در خصوص صحبت‌های «فروتن گل‌آرا» ملی‌پوش سابق تیم ملی بوکس که گفته است نتایج تیم ایران بیش از اندازه بزرگ جلوه داده شد، گفت: نتایج و عملکرد تیم ما، بزرگ و موفقیت‌آمیر است. اما مغرور نمی‌شویم و در باد آن نمی‌خوابیم. گل‌آرا سال‌ها در تیم ملی بود و بارها در قهرمانی آسیا شرکت کرد و تنها یک برنز گرفت و به خوبی می‌داند که موفقیت در بوکس چقدر دشوار است. تازه در ابتدای راه هستیم و به هیچ عنوان مغرور نمی‌شویم.

سرمربی تیم ملی ایران، ادامه داد: قبل از اینکه مسابقات قهرمانی آسیا سیدبندی شود کسب مدال راحت‌تر بود. دوستان فراموش نکنند، اولین‌بار بود که بعد از سیدبندی بوکس، ایران فینالیست داشت.

استکی تصریح کرد: برخی گفته‌اند که کشورهای شرق آسیا در مسابقات نبودند. ما در انتخابی المپیک بوکسورهای کره، چین، تایلند و ژاپن را شکست دادیم و نبودشان در قهرمانی آسیا تاثیری نداشت. در امارات به طور مداوم با بوکسورهای قزاقستان و هند که بهترین‌های جهان هستند مبارزه کردیم و فکر نمی‌کنم نبود چند کشور آسیای شرقی چندان مهم باشد.