استعدادیابى مستمر از اولویت‌هاى فدراسیون ووشو است


۱۴۰۰/۰۲/۰۴  |  
۱۱:۲۹:۱۷

رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون ووشو گفت: استعدادیابى مستمر از اولویتهاى فدراسیون ووشو است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، علی تنباکوساز رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون ووشو در گفت‌وگو با روابط عمومی اظهار داشت: امروزه دستیابی به اوج عملکرد ورزشی نیازمند حضور ورزشکارانی با ویژگی‌های بیولوژیکی خاص و توانمندی‌های حرکتی، ویژگی‌های روانشناختی قوی و قابلیت‌های جسمانی با بهره‌گیری از دانش و علوم متخصصان ورزشی است. بر همین اساس و در راستای ارتقاء و یکسان‌سازی استعدادیابی تخصصی، کمیته استعدادیابی فدراسیون ووشو در یک فرآیند چند ساله با تدوین استانداردهای استعدادیابی در ورزش ووشو، برای اولین بار در این رشته شاخص‌ها و پارامترهایی که باعث ارتقای عملکرد ورزشکاران و دستیابی آنها به مدال می‌شود را استخراج و تدوین کرده است. این شاخص‌ها قرار است تا پایان خرداد ماه برای استفاده همه مربیان سراسر کشور بر روی سایت فدراسیون قرار بگیرد.

وی افزود: در گام بعدی به منظور ارتقای سطح کیفی مربیان سراسر کشور دوره تربیت کارشناس استعدادیابی با نام «مربی استعدادیابی ووشو» برگزار می‌شود. براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است تا پایان سال حداقل چهار دوره را برگزار کنیم که سرفصل‌های آموزشی دوره مربیگری استعدادیابی ووشو براساس استانداردهای بین‌المللی و در راستای استانداردهای های استعدادیابی ووشو که تدوین شده، می‌باشد.

رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون ووشو عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات دیگری که این کمیته با تامین مالی فدراسیون انجام می‌دهد، این است که کلیه آزمون‌های استعدادیابی به صورت نرم‌افزار تحت وب ان‌شالله تا در پاییز امسال بر روی سایت فدراسیون قرار می‌گیرد تا مربیان سراسر کشور به سادگی بتوانند شاخص‌ها و پارامترهای اندازه‌گیری که از مستعدین در اختیار دارند، وارد این وب‌سایت کرده و به راحتی بتوانند آنالیز شاخص‌های اندازه‌گیری خود را که از مستعدین گرفته‌اند، در اختیار خانواده‌هایشان قرار بدهند و روند پیشرفت ورزشکاران را بررسی کنند.

تنباکوساز با اشاره به احیای کانون‌های استعدادیابی گفت: از جمله کارهایی که کمیته استعدادیابی فدراسیون انجام می‌دهد، احیای کانون‌های استعدادیابی مراکز استان‌ها و شهرستان‌های فعال در رشته ووشو، برگزاری المپیاد استعدادهای برتر کشور و دعوت مستعدین شهرستان‌ها به آکادمی ووشو به منظور برگزاری اردوهای یک روزه در کمپ تیم‌های ملی با حضور مربیان تیم ملی است.

وی خاطرنشان کرد: به کارگیری استانداردهای آمادگی جسمانی و ترکیب بدنی ووشو که در کمیته استعدادیابی فدراسیون تدوین شده، به عنوان تنها مرجع ارزیابی مستعدین ووشو در کشور می‌باشد. بنابراین بانک اطلاعاتی تحت وب، شامل اطلاعات پیکرسنجی، قابلیت جسمانی، مهارت حرکتی و روانشناختی مستعدین است.

وی در پایان گفت: ابلاغ اعضای شورای راهبردی و برنامه‌ریزی کمیته استعدادیابی توسط رئیس فدراسیون صادر شده است. اعضای شورای شامل رئیس کمیته استعدادیابی، رئیس فدراسیون، دبیر فدراسیون، دو نفر از اعضای کمیته فنی و دبیر شورا هستند که کلیه دستورالعمل‌ها و برنامه‌ریزی‌های کمیته استعدادیابی را تدوین می‌کنند.

انتهای پیام/