مهرووشو

ووشوکاران با ساندای حرفه‌ای به سالن بازمی‌گردند/ به MMA نمی‌روم

عضو تیم ملی ووشو ایران گفت: طرح برگزاری مسابقات ساندا به شکل حرفه‌ای و مطابق با قوانین جام جهانی باعث بازگشت انگیزه در بین قهرمانان این رشته می‌شود.

ووشوکاران با ساندای حرفه‌ای به سالن بازمی‌گردند/ به MMA نمی‌روم

میلاد عارفی مقام با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: مدتهاست که به دلیل شرایط کرونا، تعطیلی سالن‌های ورزشی و از همه مهم‌تر لغو مسابقات مختلف بین المللی انگیزه‌ای برای تمرین نداریم. این موضوع تقربیا بین تمام ووشوکاران وجود دارد و طرح جدید فدراسیون روزنه‌ای برای آغاز تمرینات باز کرده است.

وی افزود: قهرمانان ووشو برای آنکه آمادگی نسبی خود را حفظ کنند باید در کوران مسابقات و تمرینات باشند. فدراسیون با طرح «WWF» قصد دارد به همین هدف برسد. سال آینده مسابقات مهمی پیش رو داریم و این رقابتها می‌تواند ووشوکاران را به سالن‌های تمرین بازگرداند، انگیزه‌ها را بالا ببرد و ووشوکاران با جدیت بیشتری تمرین کنند تا به آمادگی لازم برای حضور در این مسابقات برسند.

دارنده چهار طلای قهرمانی جهان ادامه داد: نکته مهم دیگر این طرح، ایجاد فرصت مناسب مبارزه با اعضای تیم ملی برای ووشوکاران مستعد است. پیش از این فقط در لیگ این فرصت ایجاد می‌شد و حالا ووشوکارانی که مدعی حضور در تیم ملی هستند، می‌توانند در پیکار با ملی پوشان خود این مسیر را زودتر طی کنند.

عارفی مقام در مورد حضور در رقابتهای حرفه‌ای یا همان MMA گفت: چند پیشنهاد در این خصوص داشته‌ام ولی واقعاً تمایلی به آن ندارم. دوست دارم روی رقابتهای ملی تمرکز داشته باشم و برای کسب مدال‌های جهانی و آسیایی تلاش کنم. شاید بعد از پایان دوران قهرمانی به این دست پیشنهادات فکر کنم، ولی در شرایط فعلی فقط هدفم موفقیت تیم ملی است.

وی در پایان به رقابتهای لیگ برتر هم اشاره کرد و گفت: ۵ سال است که در تیم پاس ناجا حضور داشته و کاپیتان این تیم هستم. اگر پاس بازهم در لیگ حضور داشته باشد، همچنان در خدمت این تیم خواهم بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا