مسابقات ufc

خرابی Bellator 278: Velasquez vs Carmouche “به طرز فریبنده ای”

شکست Bellator 278: جولیانا ولاسکوئز در مقابل لیز کارموچه انتخاب “به طرز فریبنده ای” دشوار است. در اینجا دلیل آن است.

دن تام، تحلیلگر MMA Junkie، مسابقات برتر Bellator را تجزیه و تحلیل می کند. امروز، ما به رویداد اصلی Bellator 278 نگاه می کنیم.

Bellator 278 جمعه در مرکز Neal S. Blaisdell در هونولولو برگزار می شود. کارت اصلی در Showtime پخش می شود.

جولیانا ولاسکوئز (12-0 MMA، 7-0 BMMA)

اطلاعات اصلی:

  • قد: 5’6 اینچ سن: 35 وزن: 125 پوند. برد: 67.5 اینچ
  • آخرین مبارزه: پیروزی تصمیم بر دنیس کیلهولتز (16 ژوئیه 2021)
  • کمپ: تیم نوگویرا (برزیل)
  • سبک ایستادن/ ضربه زدن: Southpaw/muay Thai
  • مدیریت ریسک: خوب

اطلاعات تکمیلی:

+ ملی پوش جودو
+ کمربند مشکی جودو
+ کمربند بنفش جیو جیتسو برزیلی
+ 5 پیروزی کو
+ 1 برنده ارسال
+ 1 پایان دور اول
+ سرعت و فشار ثابت
+ ضربات و ضربات دقیق
^ جلو آمدن از روی پیشخوان
+ ضربات سخت و زانو
+ قوی داخل کلینچ
^ تدافعی و تهاجمی
+ گریپلر موضعی جامد

لیز کارموچ (16-7 MMA، 3-0 BMMA)

اطلاعات اصلی:

  • قد: 5’6 اینچ سن: 38 وزن: 125 پوند. برد: 66 اینچ
  • آخرین مبارزه: پیروزی ناک اوت مقابل کانا واتانابه(25 ژوئن 2021)
  • آرنا (سن دیگو، کالیفرنیا)
  • سبک ایستادن/ ضربه زدن: سوئیچ-استانس/کیک بوکسینگ
  • مدیریت ریسک: خوب

اطلاعات تکمیلی:

+ کمربند سیاه جیو جیتسو سیاره دهم
+ تمجیدها و تجربه
+ 7 پیروزی کو
+ 3 برنده ارسال
+ 3 پایان دور اول
+ سرعت و فشار ثابت
^ در راندها دیرتر می آید
+ توانایی کلی ضربه زدن بهبود یافته است
^ تغییر موضع/تغییر انتخاب شات
+ قوی داخل کلینچ
↑ اعتصاب، حذف، کنترل
+ گرپلر انتقالی خوب
^ از بالا و پایین به خوبی کار می کند

نقطه مورد علاقه: ضربه زدن با پنجه جنوبی

رویداد اصلی Bellator 278 شامل یک مبارزه تایتل در وزن مگس بین دو زن است که با موقعیت پنجه جنوبی آشنا هستند.

علیرغم اینکه در ابتدا کار خود را به عنوان یک مبارز ارتدکس آغاز کرد، لیز کارموش در بسیاری از مسابقات خود به طور پیوسته یک موضع پنجه جنوبی را اتخاذ کرده است و اغلب از آن برای تمجید از ماهیت مقابله ای خود استفاده می کند. Carmouche که یک ضد جنگنده طبیعی است، بدش نمی‌آید که از خارج از محدوده تیراندازی کند تا حملاتی را ایجاد کند یا مخالفان را به تله بکشاند.

اگرچه کارموچ عادت داشت به شدت به ضربات پای راست و چک هوک‌های خود تکیه می‌داد، تفنگدار سابق نیروی دریایی در سال‌های اخیر حمله متعادل‌تری را از خود نشان داده است و توانایی هم در مهار و هم از سمت چپ خود را نشان می‌دهد. و هنگامی که این زن 38 ساله راهی به دلخواه خود پیدا می کند، مشکلی ندارد که به صورت ترکیبی به جلو حرکت کند (معمولاً از یک موضع ارتدکس).

با این حال، Carmouche خودش ضربه ناپذیر نیست، زیرا من کنجکاو هستم که ببینم آیا جولیانا ولاسکوئز می تواند باعث فلاش بک های والنتینا شوچنکو با استایلینگ های پنجه جنوبی اش شود.

ولاسکوئز علیرغم اینکه در سن 4 سالگی به هنرهای گراپلینگ تلقین شده بود، از زمان پرش به MMA، یک بازی چشمگیر و هوشمندانه را توسعه داده است.

محصول Team Nogueira با تعقیب مخالفان در موضع و شیوه ای که شبیه به برخی از بزرگانی است که از Nova Uniao بیرون آمده اند، کار خوبی انجام می دهد که جلو آمده و قفس را بدون حرص و طمع قطع می کند. به نظر می‌رسد ولاسکوئز همیشه دست چپش را روی ماشه مو نگه می‌دارد، از ضربات ضربتی گرفته تا لگد زدن/ راهپیمایی‌های تایلندی.

چه او از یک کمبو جلو بیاید یا با مخالفت خود در فضا مقابله کند، صلیب چپ ولاسکوئز یکی از دقیق ترین سلاح های اوست. با این حال، مانند هر چپ‌گرای خوب، ولاسکوئز نیز حملات خود را با قلاب‌ها و ضربه‌های یواشکی از سمت راست همراه می‌کند، و همچنین ضربات زیادی را در خطوط برق انجام می‌دهد.

با این وجود، ولاسکوئز فراتر از گزش یا بارگذاری بیش از حد سیستمش نیست، بنابراین او باید در مورد اهداف رقیب امتیازدهی و تغییر سطح هوشیار بماند.

نقطه مورد علاقه: تهدیدات بالقوه مقابله

با در نظر گرفتن اینکه ضربه زدن چقدر می‌تواند روی پاها بازی کند، تعجب نمی‌کنم اگر ببینم کارموچه برای به کارگیری نقاط قوت خود روی زمین به نظر می‌رسد.

قدرت و ورزش کارموچ از زمانی که وارد صحنه Strikeforce شده است، به خوبی به بازی‌های برتر و حذف او کمک کرده است. Carmouche مقداری مواد انفجاری فریبنده را به عکس های خود در فضای باز منتقل می کند، اگرچه او تمایل دارد که اکثر برداشت های خود را از حصار یا در کلینچ حفظ کند.

هنگامی که کارموچ نمی تواند مخالفت خود را از این فضا بگیرد، در کنترل ترافیک قابل توجه از طریق زیر قلاب های محکم و موقعیت سر به خوبی عمل می کند. گفته می‌شود، وقتی با ولاسکوئز قفل می‌کند، او با یک مبارز کلینچ باهوش دیگر روبرو خواهد شد.

ولاسکوئز که کشورش را در جودو نشان می‌دهد، پایه محکمی را نشان می‌دهد که در هنگام دفاع از برداشتن یا تعادل روی یک پا به آن مشکوک هستید. از تبدیل تلاش های تک پا به عقب گرفته تا دور زدن حملات قفل پا، به نظر می رسد این 35 ساله تمام جریانات دفاعی و اصول اساسی خود را کنترل کرده است.

مانند بسیاری از جودوکاران موفق‌تر که به MMA تغییر مسیر داده‌اند، ولاسکوئز نیز در هنگام انتخاب، مشکلی برای ضربه زدن از کلینچ ندارد، اما همچنین به طرز هوشمندانه‌تری ضربات سبک کشتی را در کارنامه خود ترکیب می‌کند (مخصوصاً اگر بتواند حریفان خود را جمع کند. به سمت حصار).
با این حال، با توجه به دست و پنجه نرم کردن کارموچه، مطمئن نیستم که قهرمان تا چه حد به دنبال حضور در تعطیلات آخر هفته خواهد بود.

Carmouche که یک کمربند سیاه در جیو جیتسو تحت سیستم سیاره دهم است، در سال های اخیر پیشرفت های زیادی را در پشت خود به نمایش گذاشته است. با استفاده از تاکتیک‌های قفل کردن همراه با تهدیدات 50/50، Carmouche از موقعیت پایین بسیار خوبی نشان می‌دهد و زمانی که خود را نشان می‌دهد فراتر از قاپیدن قفل پا نیست.

آنچه من در مورد بازی زمینی Carmouche بیشتر قدردانی می کنم، آگاهی آشکار او از اهمیت قرار گرفتن پشت زانو و آرنج مخالفانش است، زیرا این امکان را برای زوایای رویکرد سودمند در قلمرو مبارزه فراهم می کند. و چه او به دنبال شکار پشت باشد یا به دنبال حفظ موقعیت از بالا باشد، به نظر می رسد کارموچه سگی است روی استخوان وقتی که احساس می کند خوب گاز گرفته است.

اگر رقیب خود را در جایگاه اول بیابد، احتمالاً از پایین به بازی ولاسکوئز نگاه بهتری خواهیم داشت (که وقتی به کارهایی که ایلیما-لی مک فارلین توانست در پایان بازی با او انجام دهد نگاه کنید، چیزهای زیادی برای او باقی ماند. دور چهارم در مبارزه خود).

نقطه مورد علاقه: شانس ها و نظرات

شانس‌سازان و مردم با قهرمان نشسته طرفداری می‌کنند و Velasquez -160 و Carmouche +140 را از طریق فهرست می‌کنند. کتاب ورزشی تیپیکو.

با توجه به انتخاب رسمی من، تا حدودی خوشحالم که می بینم تنها نیستم که فکر می کنم این یک مبارزه فریبنده فریبنده برای فراخوانی است.

علیرغم انتشار نزدیک که برخی را شگفت زده کرده است، محاسبات سبک بین این دو مبارز بدون در نظر گرفتن برنده، احتمالاً یک رقابت نزدیک ایجاد می کند. نه تنها هر دو زن در قلب مبارزه کننده هستند، بلکه قهرمان - که بازیکن مورد علاقه شرط بندی و احتمالاً ورزشکار بهتر است - تمایل به مبارزه با راندهای نیپ و تاک از دیدگاه خروجی دارد.

این سبک، که مخصوصاً توسط مبارزان ضد نشانه گذاری می شود، واقعاً می تواند کسی را روی کارت امتیاز گاز بگیرد زیرا در را برای لحظات بزرگ یا مبارزان شلوغ تر برای سرقت راند باز می گذارد. به این واقعیت اضافه کنید که Carmouche به طور سنتی در دیر آمدن برای گرفتن فریم مهارت داشته است، ولاسکوئز می تواند خود را در یک امر رقابتی بسیار بیشتر از آنچه برایش برنامه ریزی کرده بود بیابد.

ولاسکوئز یک ضربه محکم ایجاد کرده است که می تواند حریفان مقابل را بررسی کند، اما اگر بخواهد شمعی را برای مقابله با تیزهوشی شوچنکو نگه دارد، باید آن و بیشتر را بیاورد.

اشتباه نکنید: چک کردن ضربات و قلاب‌های ولاسکوئز مطمئناً می‌تواند برای پایان دادن به دور مقابل کارموچه کافی باشد. من فقط به سختی می توانم به مبارزی که برای ادامه پیروزی می جنگد اعتماد کنم، به خصوص زمانی که در مقابل جنگجوی با تجربه تری قرار بگیرم که دارای نقاط قوت و ویژگی های مشابهی است.

همه اینها را با این واقعیت همراه کنید که ولاسکوئز در مبارزه با مک فارلین هیچ پاسخی برای تاکتیک‌های قرنطینه نشان نداد، و من نمی‌توانم کاری نکنم که با یک هواپیمای مستضعف، «درس دامپزشکی» کلاسیک را از طریق تصمیم‌گیری انجام دهم.

پیش بینی: Carmouche با تصمیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا