کونگ فومهر

ایران میزبان مسابقات کونگ فو قهرمانی جهان

گرگان – رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی از میزبانی ایران از مسابقات کونگ فو قهرمانی جهان خبر داد.

ایران میزبان مسابقات کونگ فو قهرمانی جهان

به گزارش خبرنگار مهر، رضا حیدری بعدازظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان گلستان، اظهار کرد: تا کنون دو دوره مسابقات کونگ فو قهرمانی آسیا را برگزار کردیم و به دنبال برگزاری نخستین دوره مسابقات کونگ فو قهرمانی جهان به میزبانی ایران هستیم.

وی افزود: این مسابقات پاییز امسال در شهری به غیر از تهران برگزار می‌شود و تا کنون ۱۰۱ کشور برای حضور در آن اعلام امادگی کرده‌ و کپی پاسپورت‌ها را هم فرستاده‌اند.

وی ادامه داد: این رقابت‌ها در دو بخش مردان و زنان برگزار خواهد شد و ما باید ۵۰ تا ۶۰ کشور را برای حضور در آن انتخاب کنیم.

رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی با بیان اینکه کونگ فو رشته‌ای ایرانی و با اصالت است، گفت: باید نگاه‌ها به این رشته فراملی باشد و ما به دنبال این هستیم تا برای توسعه و معرفی کونگ فو تائیدیه کشورهای مختلف را اخذ کنیم.

حیدری افزود: باید اعتماد دیگر کشورها را جلب کنیم تا این ورزش در شورای المپیک آسیا ثبت شود و در رقابت‌های ساحلی و سالنی حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: کونگ فو در سال‌های نه چندان دور همواره زیر سایه سایر رشته‌های رزمی بوده و حتی مدتی به انجمن تبدیل شد اما در حال حاضر بیشتر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: این ورزش ایرانی باید حمایت شود و خوشبختانه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک اراده جدی برای حمایت از کونگ فو دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا