اخبار رزمی خارجیبوکس حرفه ای

ارول اسپنس جونیور ضربه می زند، یوردنیس اوگاس را در 10 متوقف می کند، ترنس کرافورد را صدا می کند

ارول اسپنس جونیور ضربه می زند، یوردنیس اوگاس را در 10 متوقف می کند، ترنس کرافورد را صدا می کند

تفاوت بزرگی بین مانی پاکیائو 42 ساله و ارول اسپنس جونیور سرحال و سالم وجود دارد.

اسپنس از جعبه خارج شد، کار کرد، کتک زد و در نهایت اوگاس را در 10 متوقف کردهفتم دور تا سه عنوان از چهار عنوان اصلی وزن سبک وزن را قبل از 40000 نفر در استادیوم AT&T در آرلینگتون، تگزاس، نه چندان دور از شهر زادگاه اسپنس، دالاس، متحد کند.

او این کار را انجام داد حتی اگر در 2 سال و نیم گذشته فقط یک بار دعوا کرده بود – تصمیمی که بر سر دنی گارسیا در دسامبر 2020 گرفته شد – به دلیل تصادف رانندگی در سال 2019 و جدا شدن شبکیه چشم در سال گذشته.

و شاید بهتر از همه این باشد که این پیروزی می تواند مسابقه ای را که مدت ها در انتظارش بود با همکار ترنس کرافورد برای قهرمانی بی چون و چرای 147 پوندی ایجاد کند.

اسپنس با اشاره به طرز فکر خود برای وارد شدن به مبارزه گفت: «اصلاً هیچ شکی نداشتم. همانطور که گفتم، 100 درصد به خودم ایمان دارم، 100 درصد تمرین می کنم. و من فقط می دانستم که با پیروزی بیرون خواهم آمد.

“این چیزی است که من می خواستم. من نمی خواستم یک مبارزه اهنگ یا مبارزه با کسی که می دانم می توانم شکست دهم. می خواستم با کسی مبارزه کنم که بتواند بهترین ها را در من به نمایش بگذارد. و می‌دانستم که اوگاس بهترین‌ها را در من به نمایش می‌گذارد.»

در واقع، اوگاس این کار را کرد.

فاتح مانی پاکیائو در آگوست گذشته، از همان ابتدا توسط اسپنس غلبه کرد، اما در اوایل گزارش خوبی از خود ارائه داد، به خصوص با عکس های بدنی محکم و خوب که تهدیدی برای کاهش سرعت اسپنس بود.

با این حال، در راند چهارم یا پنجم، مشخص بود که اسپنس (28-0، 22 KO) در حال ایجاد برتری بر روی کارت ها و برداشتن بخار است.

سپس راند 6 عجیب رخ داد. در وسط فریم، اسپنس دهان خود را از دست داد و سپس تمرکز خود را از دست داد، با این باور که داور لارنس کول فریاد زد “ایست” و گارد را پس خواهد گرفت.

کول این کار را نکرد. این به اوگاس هوشیار (27-5، 12 KO) اجازه داد در حالی که اسپنس محافظت نشده بود، چندین ضربه مشت بزند، از جمله ضربه محکمی به راست که او را مبهوت کرد و او را به داخل طناب‌ها سوق داد که ممکن است به عنوان ناک داون حکم شود.

اسپنس گفت: “من فکر می کردم داور آن را متوقف کرده است.” بنابراین من متوقف شدم. و من با سه، چهار تیر ضربه خوردم. این یک اشتباه تازه کار بود. تو باید همیشه از خودت محافظت کنی و من این کار را نکردم.»

آن لحظه می توانست برای اسپنس یک فاجعه باشد. در عوض، این آخرین هورا اوگاس بود.

اسپنس بعداً در همان راندی که قبل از گاف متوقف شد، این کار را ادامه داد و یک ضرب و شتم سیستماتیک انجام داد که چشم راست اوگاس را می بست و او را خسته می کرد.

او بر راندهای 7، 8، 9 و ابتدای راند 10 تسلط داشت و تقریباً به میل خود فرود آمد زیرا اوگاس با شجاعت اما اثربخشی کمی می جنگید. کول در اواسط راند 10 عمل را متوقف کرد تا دکتر حلقه برای بار دوم به چشم اوگاس نگاه کند.

دکتر تشخیص داد که او نمی تواند به اندازه کافی خوب ببیند که بتواند از خود دفاع کند و به کول توصیه کرد که دعوا را متوقف کند. او این کار را در ساعت 1:44 راند انجام داد.

اوگاس در حالی که چشم راستش کاملا بسته بود، گفت: “من احساس ناراحتی می کنم زیرا برای این مبارزه بسیار سخت تمرین کردم.” با احترام به ارول اسپنس. او یک قهرمان بزرگ است. من فقط به اتفاقی که امشب افتاد گفتم.

«… من می خواستم نبرد کنم. من نمی توانستم از چشم ببینم، بنابراین داور آن را متوقف کرد. می‌خواستم تا آخر ادامه دهم.»

اسپنس پس از آنچه مسلماً بزرگترین عملکرد و مهم‌ترین پیروزی او محسوب می‌شود، با روشی کم‌اهمیت ابراز خرسندی کرد. با این حال، وقتی از او پرسیدند که دوست دارد بعد با چه کسی مبارزه کند، واقعاً زنده شد.

طرفداران سال‌هاست که برای یک مبارزه فوق‌العاده بین اسپنس و قهرمان WBO، ترنس کرافورد، فریاد می‌زدند، اما این اتفاق نیفتاد، تا حدی به این دلیل که آنها با کنترل‌کننده‌های رقیب همسو بودند.

با این حال، کرافورد اکنون یک بازیکن آزاد است. و اسپنس نمی‌توانست بیشتر از این در میل خود برای به وقوع پیوستن مبارزه باشد.

او گفت: «همه می‌دانند که من چه کسی را می‌خواهم. من ترنس کرافورد را می خواهم. “… من به طور حتم [make it happen]. این مبارزه ای است که من می خواهم، این مبارزه ای است که همه می خواهند. همانطور که گفتم، من این تسمه‌ها را می‌آورم و تسمه‌های او را هم می‌برم.»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا